Zajímavosti o Elonu Muskovi: Jeden z nejbohatších mužů planety se potkal s Tonym Starkem ve filmu Iron Man 2

Elon Musk začínal opravdu od nuly, a navíc byl v dětství šikanován.
Elon Musk to dopracoval až na velké plátno
Elon Musk to dopracoval až na velké plátno
CC BY 2.0 / Steve Jurvetson /Marvel Studios

reklama

Možná víte o Elonu Muskovi všechno, možná ne. Tady je pár faktů, které vás třeba překvapí.

1) Muskův otec Errol stanul před soudem poté, co zastřelil tři muže, kteří se pokusili proniknout do jeho domu v Johannesburgu. V roce 2017 měl Errol syna se svou nevlastní dcerou Janou Bezuidenhout, která je o 40 let mladší než on. S Janou se dal dohromady po rozvodu s její matkou Heidi.

2) Muskova matka Maye teprve nedávno ukončila úspěšnou kariéru modelky. Je registrovanou dietoložkou a v roce 2019 jí vyšla kniha A Woman Makes a Plan: Advice for a Lifetime of Adventure, Beauty and Success.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Maye Musk (@mayemusk)

3) Musk se stal milionářem v roce 1999, když za svůj sedmiprocentní podíl v softwarové firmě Zip2 získal 22 milionů dolarů (celou firmu prodal za víc než 340 milionů USD). Ve svých 40 letech (2012) už byl miliardářem s celkovým jměním 2 mld. USD.

4) Jako dítě byl Musk tak tichý, až si rodiče mysleli, že je hluchý. V devíti letech přečetl celou encyklopedii Britannica. Ve dvanácti se naučil programovat a vytvořil hru Blastar, kterou prodal počítačovému časopisu za 500 dolarů.

5) Musk byl nejmladší a nejmenší chlapec ve své třídě a často byl šikanován. Jednou dokonce skončil v nemocnici poté, co ho parta kluků shodila ze schodů. Podle vlastních slov ho jednou málem ubili k smrti. Z toho důvodu se do svých patnácti let naučil karate, judo a box.

6) Musk se narodil v Jihoafrické republice, v sedmnácti letech se ale přestěhoval do Kanady, čímž se vyhnul povinné vojenské službě. Je nejstarším ze tří sourozenců. Jeho mladší bratr Kimbal Musk provozuje společnost Kitchen Restaurant Group a sestra Tosca Musk je režisérkou.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Maye Musk (@mayemusk)

7) Elon Musk měří 188 cm a jeho IQ se odhaduje na 155 bodů. Společnost Mensa přitom pro členství ve svém prestižním klubu požaduje hodnotu 130 a vyšší.

8) Muskova společnost Tesla se mohla jmenovat Faraday, a to v případě, že by se mu nepodařilo získat příslušná práva. Jméno Faraday by získala po britském fyzikovi, který se narodil v roce 1791 v londýnské čtvrti Elephant and Castle.

9) Elona Muska často nazývají skutečným Tonym Starkem. Nikdo se proto moc nedivil, když se krátce mihl ve filmu Iron Man 2, kde se potkal právě s hrdinou s tváří Roberta Downeyho Jr. Dále si „zahrál“ třeba v Simpsonových, Teorii velkého třesku nebo South Parku.

10) Musk ze své společnosti pobírá roční plat jeden dolar. Když byl na vysoké škole, musel si vystačit s jedním dolarem na den, aby si dopřál párek v rohlíku.

11) Elon Musk je otcem šesti dětí, všechno jsou to kluci. Bylo by jich sedm, ale první Muskův syn narozený v roce 2002 zemřel v deseti týdnech na syndrom náhlého úmrtí dítěte. Se svou první ženou Justine Wilson měl Musk postupně dvojčata a trojčata, pokaždé ze zkumavky. V roce 2018 se dal dohromady s kanadskou zpěvačkou Claire Elise Boucherovou, s níž se mu o dva roky později narodil syn X Æ A-12 Musk.

12) Ve čtvrtek 7. ledna 2020 se Elon Musk stal nejbohatším mužem planety. Jeho majetek měl v tu chvíli hodnotu 185 miliard dolarů. Následně se však vrátil zpátky na druhé místo za bývalého šéfa Amazonu Jeffa Bezose.

reklama

reklama