Divocí vlci kousek od českých hranic. Sledujete je na ZOOMu

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je středa na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Divoký vlk
Divoký vlk
Thinkstock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Aby byl ZOOM ještě zajímavější a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Středa v něm bude věnována dvěma programovým blokům.

Můžete se těšit na úplně nový programový blok Zločin pod lupou a pak na oblíbenou Fascinující přírodu. V každém bloku uvidíte dvě novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Blok Zločin pod lupou:

18.00 Věda zločinu (10)

Pomocí nejmodernějších technologií dokážou vědci odhalit pachatele jakéhokoli zločinu. Jak přesně získávají důkazy a jak je analyzují? Britský dokumentární seriál (2010). Tento díl nese název Výbušniny a oheň.

19.00 Forenzní vyšetřovatelé (2)

Neúnavná práce detektivů a forenzních odborníků pomáhá dopadnout viníky závažných zločinů. Jejich vyšetřování je krok za krokem pečlivě zdokumentováno. Uvidíte exkluzivní záběry z policejních kamer, fotografie z míst činu, zkoumání forenzních důkazů v praxi a další záznamy, které normálně vůbec neopustí soudní síň… Australský dokumentární seriál (2004)


Blok Fascinující příroda

20.00 Jižní Pacifik (4)

Izolovanost ostrůvků v jižním Pacifiku přispěla ke vzniku specifických druhů rostlin a živočichů i místních zdánlivě podivných zvyklostí. Navštivte prostřednictvím televize tuto jedinečnou oblast… Americký dokumentární seriál (2009)


21.00 Divocí vlci v Německu

Vlci. Někdo je vidí jako krvelačné bestie, jiní si je naopak romantizují. Faktem je, že detailnější informace o jejich životě a uspořádání a fungování smeček vycházejí pouze z výzkumů zvířat chovaných v zajetí. Vlci ve volné přírodě se mohou chovat docela jinak… V tomto jedinečném dokumentu budou podrobeny zkoušce mnohé představy o vlčích smečkách, jejich loveckých taktikách či přísné hierarchii. Některé vezmou zasvé. Věděli jste, že jsou vlci v mnoha směrech daleko mírumilovnější, než se o nich všeobecně soudí?


Nové schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

Reklama
Reklama