Divocí vlci kousek od českých hranic. Sledujete je na ZOOMu

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je středa na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Divoký vlk
Divoký vlk
Thinkstock

reklama

Aby byl ZOOM ještě zajímavější a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Středa v něm bude věnována dvěma programovým blokům.

Můžete se těšit na úplně nový programový blok Zločin pod lupou a pak na oblíbenou Fascinující přírodu. V každém bloku uvidíte dvě novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Blok Zločin pod lupou:

18.00 Věda zločinu (10)

Pomocí nejmodernějších technologií dokážou vědci odhalit pachatele jakéhokoli zločinu. Jak přesně získávají důkazy a jak je analyzují? Britský dokumentární seriál (2010). Tento díl nese název Výbušniny a oheň.

19.00 Forenzní vyšetřovatelé (2)

Neúnavná práce detektivů a forenzních odborníků pomáhá dopadnout viníky závažných zločinů. Jejich vyšetřování je krok za krokem pečlivě zdokumentováno. Uvidíte exkluzivní záběry z policejních kamer, fotografie z míst činu, zkoumání forenzních důkazů v praxi a další záznamy, které normálně vůbec neopustí soudní síň… Australský dokumentární seriál (2004)


Blok Fascinující příroda

20.00 Jižní Pacifik (4)

Izolovanost ostrůvků v jižním Pacifiku přispěla ke vzniku specifických druhů rostlin a živočichů i místních zdánlivě podivných zvyklostí. Navštivte prostřednictvím televize tuto jedinečnou oblast… Americký dokumentární seriál (2009)


21.00 Divocí vlci v Německu

Vlci. Někdo je vidí jako krvelačné bestie, jiní si je naopak romantizují. Faktem je, že detailnější informace o jejich životě a uspořádání a fungování smeček vycházejí pouze z výzkumů zvířat chovaných v zajetí. Vlci ve volné přírodě se mohou chovat docela jinak… V tomto jedinečném dokumentu budou podrobeny zkoušce mnohé představy o vlčích smečkách, jejich loveckých taktikách či přísné hierarchii. Některé vezmou zasvé. Věděli jste, že jsou vlci v mnoha směrech daleko mírumilovnější, než se o nich všeobecně soudí?


Nové schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

reklama

reklama