Den, kdy zavraždili Kennedyho. Průlomový dokument na ZOOMu

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je úterý na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
JFK a rodina
JFK a rodina
Wikimedia Commons

reklama

Aby byl ZOOM ještě lepší a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Úterý v něm bude zasvěceno dvěma programovým blokům.

Můžete se těšit na pořady na téma Cestovatelé a dobrodruzi a Po stopách historie. V každém uvidíte dvě novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Blok Cestovatelé a dobrodruzi:

17.50–18.50 1000 míst, která musíte vidět, než zemřete (12)

Stejnojmenná kniha se stala inspirací pro pár novomanželů, který cestuje po celém světě a navštěvuje nejzajímavější místa, která stojí za to vidět. Poznejte s nimi starověké památky různých koutů světa, krásu nejvyšších hor, romantiku měst…


18.5520.00 Znovuzrozená Indie (1)

Indie v pohybu. Indie je zemí mnoha protikladů a paradoxů. Většinu obyvatel měst tvoří dobře si žijící střední třída, zatímco na venkově živoří dvě třetiny Indů na hranici bídy. Tradiční stravování v souladu s vírou narušuje příchod západních fastfoodů a supermarketů. Vedle toho sílí vliv nacionalistů, kteří rozdmýchávají konflikty mezi muslimy a hinduisty. A obří továrna na sny Bollywood otvírá kontroverzní témata jako manželství z lásky či svazky lidí z různých kast, proti čemuž brojí přísné tradice… Německý dokumentární seriál (2008)

Blok Po stopách historie

20.0021.00 Den, kdy zastřelili Kennedyho

22. listopadu 2013 uplyne přesně 50 let od jedné ze zásadních událostí 20. století. V pátek 22. listopadu 1963 byl americký prezident John F. Kennedy smrtelně raněn střelou z pušky Carcano M91/38, když v rámci kampaně pro prezidentské volby 1964 projížděl ulicemi města Dallas v otevřeném voze. Tento jedinečný dokument, natočený k výročí této události, kolem níž se dodnes vznáší řada otazníků, se snaží zrekonstruovat poslední hodiny Kennedyho života a především přináší očitá svědectví lidí, kteří byli u toho: od novináře, který byl s rodinou Kennedyových po celý osudný den, až po zdravotní sestru, která v nemocnici zjišťovala, zda prezident jeví známky života. Dokument tak přináší na onen den nový, dramatický pohled.

21.0022.00 Největší tajemství historie (4)

Zajímá vás, jak to ve skutečnosti bylo s Hitlerovou smrtí, s Romanovci, atomovou bombou či přistáním na Měsíci? Některé události a lidské příběhy vyvolávají stále více otázek než odpovědí. Poznejte největší tajemství naší historie… Americký dokumentární seriál (2007)

Nové schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

reklama

reklama