Slavné kotě se čtyřma ušima je genetickou raritou. Na bříšku má další zvláštnost

Malé koťátko z Turecka se stalo doslova přes noc hvězdou. Genetika mu ale nadělila zvláštnost i mimo oblast sluchu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Getty Images

reklama

Předkus, kvůli kterému téměř stále vyplazuje jazyk, a čtyři uši. Tak se vzácná genetická mutace vyřádila na kotěti, kterému jeho majitelé dali jméno Midas, s nímž je v řecké mytologii spojená řada pověstí. Podle jedné mu například bůh Apollón nechal narůst oslí uši, druhá zase tvrdí, že všechno, čeho se dotknul, se změnilo ve zlato. Vzhledem k tomu, že kočičí Midas má o pár uší víc než ostatní kočky a zároveň má našlápnuto svým majitelům vydělat na sociálních sítích pěkných pár peněz, je to jméno víc než trefné. Jediné, co nesedí, je pohlaví – Midas je totiž holka.

Raritní odchylka

Narodila se na dvorku v turecké Ankaře. Jejích pět sourozenců vypadá úplně normálně, Midas ale prohrála (nebo spíš vyhrála?) v genetické loterii. Případy čtyřuchých koček jsou sice vzácné, není to ovšem nic, o čem bychom už neslyšeli. To, co dělá tento případ raritním, je fakt, že všechny Midasiny uši jsou spojené s ušním kanálkem.

Její majitelé si ji adoptovali, aniž by tušili, jestli je na tom zdravotně tak dobře, aby mohla přežít do dospělosti. Genetické defekty se totiž často vážou jeden na druhý. Podle jejich veterináře se ale zdá, že je kočička jinak naprosto v pořádku. Přesto ale hodlá vyšetření zopakovat poté, co kotě dosáhne dospělosti.

Pro dobrou věc

Existuje ale ještě jedna zvláštnost, díky které Midas na Instagramu sleduje už okolo 120 tisíc uživatelů: Kotě má totiž přímo na hrudníku bílou skvrnu ve tvaru srdce. Jeho popularity se majitelé rozhodli využít a snaží se prostřednictvím účtu podporovat adopci koček. 

Takto si Midas hraje:

reklama

reklama