Co uvidíte na Prima ZOOM? Program na první týden!

Nový televizní kanál Prima ZOOM startuje ve velkém. Podívejte se na první pořady, které na něm uvidíte!
Zoom Program
Zoom Program
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nová televizní stanice Prima Zoom startuje vysílání 1. února. Hned první týden na Prima ZOOM bude nabitý těmi nejlepšími dokumentárními pořady i seriály.

Každý den bude zaměřený na nějaké téma - přitom každý večer poběží tři prémiové dokumenty v rámci jednoho bloku. 

Jak naladit Prima Zoom? Čtěte TADY.

Na co se tedy můžete už teď těšit? Prima ZOOM nabídne dokumentární skvosty především z produkce prestižních stanic, jako jsou BBC, National Geographic či Discovery ale i jiných stanic.

Podívejte se na program den po dnech:

Pátek 1.února – OCEÁN


Mořští velikáni (Ocean giants) (1/3)
Unikátní série BBC, která sleduje velryby a delfíny a odhaluje dosud nepoznané aspekty jejich života. V prvním díle se seznámíme zejména s velrybami, které patří k největším tvorům, jací kdy na naší planetě žili. Setkáme se s arktickými velrybami, které se dožívají dvou set let. Hlavní devizou pořadu jsou unikátní a doslova dechberoucí podmořské záběry.

Bizarní obyvateké moří (Freaks of the Seas) (1/1)
Hluboko pod hladinou oceánu se skrývají bytosti bizarnější než cokoliv, co si dokážete představit. V tomto unikátním dokumentu se setkáme mimo jiné s jedovatou medúzou, která dorůstá délky až 40 metrů, žralokem, který neumí plavat, zabijáckým elektrickým rejnokem a plejádou fantastických a úžasně zbarvených stvoření, která jako by vypadla ze sci-fi.

Lovci žraloků (Shark Men) (1/11)
Velký bílý žralok je jeden z nejobávanějších predátorů naší planety. Dosahuje rychlosti 40 km/h, váží přes dvě tuny a v jeho tlamě se ježí tři sta ostrých zubů. Posádka odvážných rybářů a vědců si dala za cíl prohloubit naše znalosti o tomto vládci oceánu – po celém světě žraloky pronásledují, aby je mohli po velkém boji vylovit, očipovat a poté vypustit zpátky.


Sobota 2.února – ZVÍŘATA

Zvířecí zbraně (Weapons of the Wild) (1/6)
Za miliony let evoluce a zuřivých bojů si zvířata po celém světě vypracovala sofistikované útočné i obranné mechanismy. Pomocí moderních technologií, včetně zpomalených záběrů, makro fotografií, infračervených kamer a detektorů pohybu, jsou dnes vědci schopni tento živý arzenál prozkoumat lépe než kdy dříve. Fascinující pohled do zákulisí boje o přežití.
 
Sloni na útěku (Sloni na útěku) (1/1)
V tanzánském kráteru Ngorongoro ve stínu Kilimandžára žijí sloni v ideální harmonii – vzorně se starají o své potomky a dožívají se požehnaného věku. O pár set kilometrů dál, v rezervaci Selous, je pronásleduje nejstrašnějí predátor – člověk. Dojemný dokument popisuje emocionální traumata, jaká na těchto vznešených stvořeních zanechává styk s člověkem.

Krokodýlí král (Crocodile King) (1/1)
V australském Severním teritoriu žije největší plaz na světě – až šestimetrový krokodýl mořský. Obávaný predátor se dokáže mistrně vypořádat s krutými přírodními podmínkami i se svými přirozenými nepříteli. Pomocí ultrarychlých kamer a infračervených záběrů tým vědců přichází s unikátními záběry, které nás seznámí s tím, díky čemu si vysloužil pověst „krále krokodýlů“.

Neděle 3.února – PLANETA A VESMÍR

Vláda dinosaurů (Dinosaur Revolution) (1/4)
Svět dinosaurů byl ještě mnohem barvitější a zvláštnější, než jsme si dosud dokázali představit. Seriál kombinuje nejnovější poznatky předních paleontologů s pokročilou počítačovou animací a dává nám nahlédnout do života dinosaurů ve strhujícím „hollywoodském“ stylu. První díl se zaměřuje na vliv evoluce, která dala vzniknout miniaturním eoraptorům i barevnému gigantoraptorovi, který vypadá jako olbřímí krocan.

Mise na Mars (Mission to Mars) (1/1)
Lidstvo má za sebou čtyřicet pokusů o dosažení rudé planety, jen polovina ale skončila úspěchem a Mars bývá dokonce označován za „vesmírný Bermudský trojúhelník“. Naším dosud nejdražším a nejvybavenějším vyslancem se stal Curiosity Rover. Jeho příběh je ale i příběhem ambiciózního týmu z NASA, který musel ještě před startem překonat desítky překážek – včetně toho, jak s touto hi-tech „laboratoří na kolečkách“ vůbec přistát.  

Zrození Evropy (Birth of Europe) (1/3)
Cestujte spolu s geology na vrcholky nejvyšších hor i na dno oceánů a poznejte brutální sílu živlů, které stvořily náš kontinent v jeho současné podobě. Jak se měnil tvar kontinentu, jak vznikala slavná pohoří? Nejde ovšem zdaleka jen o minulost. I v tuto chvíli se svět mění přímo pod našima nohama. Evropu uhnětly moře, ledovce (právě první díl je věnován nezměrné síle vody) i sopky - a jednoho dne mohou naopak přispět k její zkáze.


Pondělí 4.února – KATASTROFY

Superbouře Sandy (Superstorm) (1/1)
Loňská superbouře si vyžádala 150 životů a způsobila škody za miliardy dolarů. V dokumentu uvidíte jedinečné a strhující záběry zuřící katastrofy i zkázy, kterou za sebou zanechala. Tým meteorologů navíc přibližuje divákům „anatomii superbouře“ a snaží se zodpovědět otázku, zda máme v budoucnu čekat další, ještě horší příbuzné ničivé Sandy.

Den konce světa (End Day) (1/1)
V roce 2012 svět neskončil, to ale neznamená, že děsivé finále nemůže přijít třeba už zítra. Na příkladu fiktivního vědce Dr. Howella, který cestuje z londýnského hotelu do své newyorské laboratoře, je ukázáno, jak by do každodenního života mohlo vstoupit hned pět katastrofických scénářů, od obří tsunami, přes virovou pandemii po smrtící dopad meteoritu na Berlín. 

Poselství katastrof (Built From Disaster) (1/6)
I ty nejstrašnější tragédie mají určitou světlou stránku: vědci a konstruktéři se z nich mohou poučit, napříště se vyvarovat chyb a zachránit tak mnohem více životů. Seriál začíná u konstrukce lodí a pokračuje přes vlaky, tunely, mosty a mrakodrapy až po stadiony. Tam všude zjišťujeme, jaké katastrofy vedly k přehodnocení dosavadních postupů.  

Úterý 5.února – HISTORIE

Atlas 4D (Atlas 4D) (1/3)
Vizuálně dechberoucí cesta časem a prostorem ze tří pozoruhodných míst planety: postupně navštívíme oblast Velké příkopové propadliny v Africe, Středozemí a havajské ostrovy. Zjistíte, jak tato místa před miliony let vznikala, jak se zde vyvíjelo lidské společenství i jaká je jejich současnost.

Záhada Velikonočního ostrova (Easter Island Enigma) (1/1)
Moai, tedy obří kamenné sochy na Velikonočním ostrově, nedávají odborníkům spát. Už od příchodu Holanďanů v roce 1722 se vrací stále tatáž otázka: jak mohla zdejší tzv. „primitivní“ společnost manipulovat s giganty vážícími až 82 tun? Tím spíše, když zřejmě neznala vynález kola? A jak sochy souvisí s úpadkem zdejšího společenství? Výprava dvou vědců přináší nová, překvapivá zjištění.

Vzestup a pád impéria: Řím (Final Countdown, The: The Battle for Rome) (1/4)
Egypt, Perská říše, Řím, Kartágo – čtyři velké civilizace starověku, které ale nakonec dospěly k zániku. Proč? A dal se odvrátit? Tým historiků, ale také psychologů či lékařů se snaží najít odpovědi, zároveň si pokládá otázky typu „coby, kdyby“ a ukazuje, jak někdy jediné rozhodnutí ve zlomku sekundy ovlivnilo celý chod dějin. Úchvatné okamžiky a díla minulosti před divákem vyvstávají také v počítačových rekonstrukcích.

Středa 6.února – PŘÍRODA

Divoký Karibik (Wild Carribean) (1/4)
Karibik, jak jste ho ještě nikdy neviděli, v celé své kráse, barevnosti a neuvěřitelné rozmanitosti. Poznejte místní korálové útesy a husté pralesy plné života, ale i sopky a rozbouřená moře. Fantastické záběry.

Nemocnice pro koaly (Koala Hospital) (1/1)
Australská filmařka Susan Kelly strávila tři roky dokumentováním života v „koalí nemocnici“ se čtyřicetiletou tradicí, kde se odhodlaní dobrovolníci snaží vrátit do života nemocné či zraněné koaly. Výsledkem je jedinečný pohled na vztah člověka a tohoto roztomilého zvířete, momenty úsměvné i dojemné.

Zvířecí "nej" Jacka Hanny (JACK HANNA'S WILD COUNTDOWN) (1+2/26)
Jack Hanna, zkušený expert na divočinu a ochránce zvířat, diváky pobaví i poučí sérií svižných „bestofů“. Jeho žebříčky mají nejrůznější témata: v prvním díle vypočítává své největší zážitky s kočkovitými šelmami, druhý je zaměřený na medvědy, postupně dojde i na obzvláště nebezpečná zvířata či zvířecí odborníky na kamufláž…

Čtvrtek 7. února – VÁLKY

Hitlerovi válečníci (Hitler's Warriors) (1/6)
Rommel, Keitel, Paulus, Udet, Canaris, Manstein – to je šestice Hitlerových generálů, na niž se zaměřuje oceňovaný dokument z dílny Guida Knoppa, proslulého experta na problematiku Třetí říše. Každý z Hitlerových válečníků představoval odlišný typ osobnosti, každý se se zločinným režimem zapletl jinak. V prvním díle je představen Wilhelm Keitel - polní maršál a náčelník Hilerova generálního štábu, úslužně plnící Führerovy příkazy.  

Bojovníci 2. světové války (Gladiators of World War II) (1/13)
Seriál detailně rozebírá elitní bojové jednotky, které se na různých stranách účastnily největšího obrojeného konfliktu v lidských dějinách. Dobové záběry i rozhovory s pamětníky divákům přiblíží např. německé Waffen-SS, japonské letce kamikaze, britské „pouštní krysy“ , speciální jednotky SAS, australské a novozélandské sbory ANZAC  bojující v Libyi…

Bitevní strategie a taktiky (Battleplan (1/18)
Jak se vyvíjely moderní válečné strategie v průběhu 20. století, v čem spočívají, jaké jsou jejich výhody a nevýhody, kde byly použity a s jakými výsledky? Od první světové války až po invazi do Iráku, od obojživelných operací po guerrilový boj. Špičkový seriál pro všechny, kdo se nespokojí s povrchním výkladem - po téhle bitvě může být opravdu každý generál. Seriál zdobí skvělé záběry z akce i přehledná vysvětlující grafika. První díl je zaměřen na blitzkrieg, tj. bleskovou válku.

Pátek 8.února – OCEÁN

Mořští velikáni (Ocean giants) (2/3)
Unikátní série BBC, která sleduje velryby a delfíny a odhaluje dosud nepoznané aspekty jejich života. V druhém díle se zaměříme na delfíny, kteří jsou považováni za nejinteligentnější obyvatele naší planety, hned po člověku. Diváci budou svědky toho, jak delfíni spolupracují při lovu kořisti i toho, jaké mezi nimi panují společenské vazby a sociální “etiketa”.

Potápění v Karibiku (Dive Carribean) (1/1)

Rekordmanka v potápění bez použití přístrojů, Tanya Streeter, nás provede podmořským životem v Karibském moři. Během svého dvě minuty trvajícího ponoru u překrásného korálového útesu se mimo jiné setká i s kapustňákem.

Potápění u Galapág  (Dive Galapagos) (1/1)

Rekordmanka v potápění bez použití přístrojů, Tanya Streeter, nás provede podmořským životem u ostrovů Galapágy. Vedle unikátního kormorána, který neumí létat, a trpasličích tučňáků uvidíme i želvy, které umí zadržet dech na 4 hodiny.

Lovci žraloků (Shark Men) (2/11)
Velký bílý žralok je jeden z nejobávanějších predátorů naší planety. Dosahuje rychlosti 40 km/h, váží přes dvě tuny a v jeho tlamě se ježí tři sta ostrých zubů. Posádka odážných rybářů a vědců si dala za cíl prohloubit naše znalosti o tomto vládci oceánu – po celém světě žraloky pronásledují, aby je mohli po velkém boji vylovit, očipovat a poté vypustit zpátky.


Sobota 9. února – ZVÍŘATA

Zvířecí zbraně (Weapons of the Wild) (2/6)
Za miliony let evoluce a zuřivých bojů si zvířata po celém světě vypracovala sofistikované útočné i obranné mechanismy. Pomocí moderních technologií, včetně zpomalených záběrů, makro fotografií, infračervených kamer a detektorů pohybu, jsou dnes vědci schopni tento živý arzenál prozkoumat lépe než kdy dříve. Fascinující pohled do zákulisí boje o přežití.
 
Lví bojiště (Lion Battle Zone) (1/1)
V tanzánském národní parku Ruaha mezi sebou o vzácnou kořist bojuje pět soupeřících lvích smeček. Každá si během let vyvinula vlastní unikátní systém lovu. Vydejte se s námi přímo doprostřed „bitevního pole“, na kterém lvi pronásledují buvoly nebo žirafy – a zároveň se musí mít na pozoru jeden před druhým. Dosud neviděné a vysoce napínavé záběry.

Království kobry (Kingdom of the Cobra) (1/1
)
V hlubokých džunglích jižní Indie vládne největší jedovatý had světa – kobra královská, dorůstající délky přes pět metrů. Majestátního plaza předchází děsivá pověst (jeho uštknutí bývá pro člověka ve třech čtvrtinách případů smrtelné) a obestírá řada mýtů, o jeho životě v divočině ale víme jen velmi málo. To se nyní mění s novým výzkumem, který nám poskytne jedinečný pohled do království kobry.

Neděle 10.února – PLANETA A VESMÍR

Vláda dinosaurů (Dinosaur Revolution) (2/4)
Svět dinosaurů byl ještě mnohem barvitější a zvláštnější, než jste si dosud dokázali představit. Seriál kombinuje nejnovější – a často překvapivé - poznatky předních paleontologů s pokročilou počítačovou animací a dává nám nahlédnout do života dinosaurů ve strhujícím „hollywoodském“ stylu. Druhý díl sleduje sociální návyky dravců i jejich býložravých obětí, kteří se musí dělit o společný zdroj pitné vody.

Jsme ve vesmíru sami? (Are We Alone in the Universe?) (1/1)

Vědci už objevili přes 200 planet, které by teoreticky mohly podporovat vznik života, jsme ale stále na počátku. Vznikají čím dál výkonnější teleskopy, optimistické plány sahají na desítky let dopředu. Dokument sleduje špičkové vědce z celého světa, kteří věří, že jednou objeví druhou Zemi, a vysvětluje, jaké technologie jim k tomu slouží.

Zrození Evropy (Birth of Europe) (2/3)
Cestujte spolu s geology na vrcholky nejvyšších hor i na dno oceánů a poznejte brutální sílu živlů, které stvořily náš kontinent v jeho současné podobě. Jak se měnil tvar kontinentu, jak vznikala pohoří? Nejde ovšem zdaleka jen o minulost. I v tuto chvíli se svět mění přímo pod našima nohama. Evropu hnětly moře, ledovce i sopky - a jednoho dne mohou přispět k její zkáze. V druhém díle vulány, zemětřesení a odhalení vnitřních pochodů naší planety pomocí počítačové grafiky.

Reklama
Reklama