Čína zavedla ve školách drony: hlídají, aby studenti neopisovali!

Další poněkud bizarní příklad toho, jak vypadá modrní doba...
Nový dron NASA: posel budoucnosti je tu! - Obrázek 1
Nový dron NASA: posel budoucnosti je tu! - Obrázek 1

Pozoruhodný příspěvek světové pedagogice přinesla Čína. Ve městě Luo-Jang v provincii Che-nan zavedli ve dvou školách novinku: nad žáky, kteří zde píší svoje písemky a zkoušky, krouží šestirotoroví droni. Hlídají, aby studenti nepoužívali při výuce nějaké zakázané triky: pátrají po čemkoliv podezřelém, co by mohlo působit jako podvádění.

Poprvé byl tento supermoderní způsob hlídání použit tuto sobotu, kdy se konaly pro mladé veledůležité přijímací zkoušky na univerzitu. Podle vyjádření univerzitních pracovníků si drony žádných známek podezřelé aktivity nevšimly. Experti už však nespekulovali, zda přítomnost dronů bzučících nad hlavami dětí neměla nějaké další vedlejší účinky…

Drony by měly být schopné odhalit nejen normální klasické opisování, ale především využívání elektronických vychytávek, jimiž si dnes podvádějící studenti čím dál více pomáhají.

Největší přijímačky světa

Tyto přijímací zkoušky se konaly nejen v téměř sedmimilionovém Luo-Jangu, ale prakticky v celé Číně. Musí je podstoupit téměř všechny děti, které stojí o univerzitní vzdělání. Výsledky testů pak rozhodnou, kam se daný student dostane.

Je logické, že při tak zásadním rozhodování se mnoho studentů pokouší fixlovat – což je v dnešní technicky vyspělé době snadnější než kdykoliv předtím…

reklama