Nová chytrá rouška tlumočí do osmi jazyků a zesiluje hlas

Není vám v roušce rozumět? Japonská firma to jednou provždy vyřešila – nabízí roušku, která nejen chrání před koronavirem, ale zároveň zesílí váš hlas a navíc tlumočí do osmi jazyků.
Nová c-mask
Nová c-mask
Donut Robotics

reklama

Je jasné, že rouškám, maskám a různým respirátorům zdaleka není odzvoněno. A právě na to vsadil japonský start-up Donat Robotics se svou chytrou rouškou. Je plastová, nasazuje se na běžnou roušku a pomocí Bluetooth komunikuje s vaším mobilním telefonem, přičemž tlumočí vaši řeč do jednoho z osmi jazyků.

Do Evropy dorazí na podzim

Rouška označovaná jako „c-mask“ stojí 40 dolarů (přibližně 900 korun) a prozatím tlumočí z japonštiny do čínštiny, angličtiny, francouzštiny, indonézštiny, korejštiny, španělštiny, thajštiny a vietnamštiny. Aplikaci, která navíc dokáže odesílat textové zprávy, uskutečňovat telefonní hovory, a dokonce zesílit váš hlas, můžete mít v telefonu nebo tabletu nainstalovanou na bázi měsíčního předplatného.

Chytrá rouška vyvolala velký zájem na internetu – Donat Robotics na její výrobu získal prostřednictvím japonského crowdfundingového serveru Fundinno za pouhých 37 minut přes 260 000 dolarů. Prvních 5 000 chytrých roušek chce Donat Robotics dodat na japonský trh v září 2020, následovat pak budou dodávky do Evropy, Spojených států a Číny.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama