Bůh je mrtev. Věří v něj méně lidí než v ufony…

Že je Bůh mrtev, tvrdil už Friedrich Nietzsche. Ale nikdy to neplatilo víc než nyní...
Existují mimozemské civilizace?
Existují mimozemské civilizace?
pixabay.com

reklama

Ve Velké Británii se konal průzkum víry mezi dětmi a dospělými. Týkal se 1500 dospělých a 500 dětí – a výsledky nepříjemně zaskočily především věřící. Stávají se totiž stále méně významnou menšinou…

Více než polovina dotazovaných, shodně mezi dětmi i dospělými, věří, že existuje mimozemský život – avšak jen pouhá čtvrtina věřila v existenci Boha!

Mezi dětmi byly výsledky ještě zajímavější: 26 procent jich věří, že mimozemšťané už žijí mezi lidmi a vydávají se za nás. Pět procent dokonce tvrdí, že znají nějakého mimozemšťana – a pět procent z této množiny věří, že mimozemského původu je jejich matka.

Zdá se, že úpadek víry v Boha postupuje mnohem rychleji, než by se mohlo zdát: ještě sčítání lidu z roku 2011 uvádělo, že ve Velké Británii se za křesťany považuje 59,3 procent občanů. To samozřejmě nemusí znamenat, že by nutně museli věřit v Boha, ale souvislost tam asi najde každý…

Ještě zvláštnější výsledky přinesl nedávný průzkum mezi anglickými kněžími. V něm se ukázalo, že z 1500 dotazovaných kleriků jich 50 věří, že Bůh je jen výtvorem člověka, a celých 16 procent kněží ani nedokáže říct, jak jejich představa Boha vypadá.

 

V co se tedy na britských ostrovech věří nejvíc?

1. místo: duchové, 55 procent

2. místo: mimozemšťané, 51 procent

3. místo: UFO, 42 procent

4. místo: andělé, 27 procent

5. místo: Bůh, 25 procent

Text: RD

reklama

reklama