Bůh je mrtev. Věří v něj méně lidí než v ufony…

Že je Bůh mrtev, tvrdil už Friedrich Nietzsche. Ale nikdy to neplatilo víc než nyní...
Bůh nebo UFO
Bůh nebo UFO
pixabay.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ve Velké Británii se konal průzkum víry mezi dětmi a dospělými. Týkal se 1500 dospělých a 500 dětí – a výsledky nepříjemně zaskočily především věřící. Stávají se totiž stále méně významnou menšinou…

Více než polovina dotazovaných, shodně mezi dětmi i dospělými, věří, že existuje mimozemský život – avšak jen pouhá čtvrtina věřila v existenci Boha!

Mezi dětmi byly výsledky ještě zajímavější: 26 procent jich věří, že mimozemšťané už žijí mezi lidmi a vydávají se za nás. Pět procent dokonce tvrdí, že znají nějakého mimozemšťana – a pět procent z této množiny věří, že mimozemského původu je jejich matka.

Zdá se, že úpadek víry v Boha postupuje mnohem rychleji, než by se mohlo zdát: ještě sčítání lidu z roku 2011 uvádělo, že ve Velké Británii se za křesťany považuje 59,3 procent občanů. To samozřejmě nemusí znamenat, že by nutně museli věřit v Boha, ale souvislost tam asi najde každý…

Ještě zvláštnější výsledky přinesl nedávný průzkum mezi anglickými kněžími. V něm se ukázalo, že z 1500 dotazovaných kleriků jich 50 věří, že Bůh je jen výtvorem člověka, a celých 16 procent kněží ani nedokáže říct, jak jejich představa Boha vypadá.

 

V co se tedy na britských ostrovech věří nejvíc?

1. místo: duchové, 55 procent

2. místo: mimozemšťané, 51 procent

3. místo: UFO, 42 procent

4. místo: andělé, 27 procent

5. místo: Bůh, 25 procent

Text: RD

Reklama
Reklama