Buddhističtí mniši měli ve slavném tygřím chrámu v Thajsku v mrazáku mrtvoly 40 tygřat!

Ekologové a ochránci zvířat už řadu let upozorňují na naprostou neetičnost tzv. tygřích chrámů v Thajsku. Nyní se, po vyšetřování místních úřadů, ukazuje, že pravda je ještě mnohem horší…
Tygří chrám v Thajsku - Obrázek 1
Tygří chrám v Thajsku - Obrázek 1
profimedia

reklama

Jeden z nejslavnějších tygřích chrámů země ležel v provincii Kantanaburí. Mniši v něm chovali 137 tygrů a podle vyšetřování fungoval také jako jejich množírna. Fotky z tohoto místa se již několik let objevují na sociálních sítích: turisté, kteří se sem vydali, se tu směli fotit s tygry, a dokonce je mohli krmit mlékem.

Tygři jako léčivo

Kritici upozorňovali na to, že tygři zde rozhodně nežijí v nějakém buddhistickém ideálu – naopak, podmínky tu měly být pro zvířata zcela odporné. Miniaturní klece, kde trávili tygři celé životy, tristní hygienické podmínky, nekvalitní strava a drogy. Právě pod vlivem silných opiátů se tygři nacházeli, když se mohli stýkat s turisty – jinak by se v nich pochopitelně probudil dravec, a tak ponižující chování by si nenechali líbit…

Na začátku tohoto týdne ale nechaly místní úřady chrám zavřít. Mezinárodní vyšetřování totiž odhalilo, že z množírny v tomto chrámu se zřejmě zvířata převážejí do Asie, pravděpodobně na maso a další orgány – v Číně se věří, že prášek z tygřích kostí má skvělé afrodiziakální účinky.

 

Dnes tam ale policie objevila něco dalšího – v mrazáku leželo 40 mrtvých zmražených mláďat, doposud se neví, k jakým účelům. Podle vyšetřovatele ale musely mít pro mnichy nějaký smysl, jinak by je tam neukrývali.

Chrám doposud na žádné z obvinění oficiálně nereagoval, na jeho vyjádření se stále čeká…

reklama

reklama