Bohemia Energy končí. Jak se vyřeší dodávky plynu a elektřiny pro 900 tisíc zákazníků?

Skupina Bohemia Energy se stáhla i ze slovenského trhu. V Česku ji proslavily spoty s Pavlem Liškou a Markem Danielem.
Dodavatel energií Bohemia Energy skončil s okamžitou platností
Dodavatel energií Bohemia Energy skončil s okamžitou platností
profimedia.cz

reklama

Firma Bohemia Energy, největší uskupení alternativních dodavatelů energií v České republice, ukončí činnost a dodávky elektřiny a plynu. Skupina se zhruba 900 000 odběrnými místy se rozhodla ukončit podnikatelskou činnost a dodávky elektřiny a plynu zákazníkům společností Bohemia Energy, Comfort Energy, Energie ČS, Europe Easy Energy a X Energie. Zároveň požádá Energetický regulační úřad o zrušení licencí všech výše uvedených společností.

Konec s okamžitou platností

„S politováním Vám musíme oznámit, že skupina Bohemia Energy ukončuje s okamžitou platností dodávky elektřiny a plynu na českém energetickém trhu. K tomuto razantnímu kroku nás přiměl přetrvávající extrémní růst cen energií na velkoobchodních trzích, kdy cena obou dodávaných komodit je nyní třikrát vyšší, než byla v loňském roce. Vždy jsme se pro Vás snažili zajistit co nejvýhodnější podmínky, ale tento bezprecedentní nárůst nám to již nadále neumožňuje,“ uvedla firma na svých stránkách.

Firma uvedla, že zákazníci se nemusí obávat, že by zůstali bez energií, dodávky jim v příštích 6 měsících zajistí takzvaný dodavatel poslední instance – tj. hlavní dodavatel na daném distribučním území. 

Odchod ze Slovenska

Rostoucím cenám energií na světových trzích se Bohemia Energy snažila čelit dramatickým zvyšováním cen svým koncovým zákazníkům, zjevně to ale nestačilo. Už na konci září Bohemia Energy vyklidila slovenský trh, když její dceřiná společnost Slovakia Energy ukončila dodávky elektřiny a plynu pro zhruba 300 000 tamních odběratelů. Ti si mohou do 30. října vybrat jiného dodavatele nebo jim bude ze zákona dodavatelská firma přidělena.

Vzpěrač Pavel Liška

V Česku se Bohemia Energy v posledních letech prezentovala úspěšnou kampaní postavenou na dvojici tvořenou Pavlem Liškou v roli herce a Markem Danielem coby jeho režisérem. Od ledna 2021 firma nasadila spot s astronautem, který komunikoval Měsíc energií zdarma, v březnu pak spot „Změna je jednoduchá“. Pavel Liška také exceloval v roli vzpěrače pokoušejícího se zvednout telefon.

reklama

reklama