Berou profi hráči v pro-gamingu drogy? Jeden ze světové špičky se přiznal!

Zdá se, že už ani počítačové hry se nedají hrát na špičkové úrovni bez drog...
Z legendární hry Counter-Strike
Z legendární hry Counter-Strike
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ke sportu patří látky povzbuzující výkonnost už od pradávna. Již antičtí olympionici využívali ke zlepšení svých časů černou magii i jedy. O dnešním stavu sportu asi každý ví… Ale jak je to v profesionálních počítačových hrách?

E-gaming, neboli profesionální hraní na počítači, dnes zažívá boom, jaký by mu mohly závidět všechny ostatní sporty. Ty největší turnaje sledují desítky milionů diváků, hraje se o obrovské sumy a aktivně se už hrám věnuje víc lidí než řadě zaběhnutých klasických sportů. Může hráčům pomoci droga? A dělají to?

Poctivá odpověď zní „nevíme, ale máme náznaky, že drogy patří i k e-sportům“. Před několika dny totiž vznikl rozhovor s profesionálním hráčem Counter-Striku Korym SEMPHISEM Frisenem. Novináři se ho ptali na jeho názor na to, proč se on a jeho tým chovali v průběhu turnaje ESL (v Polsku na jaře letošního roku) tak excentricky.

Jedou na tom všichni

Hráč odpověděl: „Všichni jsme jeli na adderallu. Je mi to u pr.ele. Ze záznamů naší komunikace je to zcela jasné…“ A na doplňující otázku, jestli je to běžné, reagoval také pozitivně…

Adderall (dříve obetrol) je amfetamin a psychostimulans používaný k zvýšení mentální bdělosti a aktivity. Používá se k léčbě hyperkinetické poruchy (ADHD) a v menší míře k potlačení narkolepsie. Adderall zvyšuje tvorbu dopaminu, neuropřenašeče s velkým významem pro chování. Pod názvem obetrol byl zpočátku předepisován i jako lék na hubnutí, neboť potlačuje chuť k jídlu. Dnes se k těmto účelům nepředepisuje, nicméně je někdy zneužíván studenty jako droga zvyšující pozornost a omezující únavu. Vedlejší účinky mohou zahrnovat nejen bolest břicha, nepravidelný puls a chronickou nespavost, nýbrž zřejmě dokonce i poškození mozku. Snadno se vypěstuje psychická závislost. (wiki)

Asociace, které herní turnaje provozují, často užívání podpůrných prostředků zakazují – je tedy docela překvapení, že to hráč na sebe prozradil. Dá se tedy čekat, že do budoucna se i v e-sportech můžeme dočkat testů moči a krve? Nic není nemožné…

Celý rozhovor je tady:

Rozhovor
Reklama
Reklama