Americké vesmírné síly mají na boj s mimozemšťany i koně

Rozpočet přes 15 miliard dolarů a boj proti prozatím neexistujícímu nepřítel – to jsou nově vytvořené vesmírné síly USA. K čemu ale proboha potřebují koně?
Předpokládané užití koní ve službách amerických vesmírných sil...
Předpokládané užití koní ve službách amerických vesmírných sil...
Paramount Pictures

reklama

Americké vesmírné síly (United States Space Force, USSF) už si za svou krátkou existenci vysloužily na sociálních sítích dost posměšků, na druhou stranu si za to mohou z velké části samy. Když pomineme skutečnost, že ve vesmíru není s kým bojovat, stojí za pozornost jejich uniformy s maskováním do lesa (ano, opravdu do lesa) i znak, který nápadně připomíná logo ze Star Treku.

Nejen že se vesmírné síly vůči těmto argumentům nijak nevymezily, naopak přidaly další. Pořídily si totiž koně. Ano, čtete správně – koně. A lidé jsou vcelku oprávněně poněkud zmateni, jakou roli má lichokopytník u vesmírných sil USA hrát. Ale pojďme se podívat vesmírnému koni na zuby.

Ve svém nedávném tweetu vesmírné síly potvrdily, že „ochrana našeho přístupu do vesmíru zahrnuje mnoho jedinečných aspektů“, včetně starání se o vojenské koně. Jak se dále dozvídáme, je nejnovější posilou USSF pět let starý mustang jménem Ghost (Duch). Tak ještě, že to není Hatátitlá…

Jak můžeme vidět, mustangovi se daří dobře, má veškerou péči a jeho ošetřovatelé ho hřebelcují málem v plné polní.

Šestá složka ozbrojených sil USA

Prezident Donald Trump rozhodl o vytvoření USSF k 20. prosinci 2019 a jde o regulérní šestou složku amerických ozbrojených sil vedle armády, letectva, námořnictva, námořní pěchoty a pobřežní stráže. Velitelství USSF sídlí na Vanderbergově letecké základně v Kalifornii a na svůj první fiskální rok dostaly rozpočet ve výši 15,4 miliardy dolarů.

reklama

reklama