VIDEO: UFO nad Popocatepetlem. Nebo má divný jev vědecké vysvětlení?

Velkou pozornost si v současné době získává video podivného létajícího předmětu zpozorovaného nad mexickou sopkou Popocatepetl. Co je na něm ve skutečnosti?
Ufo nad kráterem Popocatepetlu
Ufo nad kráterem Popocatepetlu

reklama

Mexická zpravodajská společnost Televísia pořídila 30. května večer video. Je na něm vidět, jak do kráteru vulkánu klesá velký zářící objekt.

A to přesto, že sopka je zrovna (už od roku 1947) aktivní. Těleso velmi obratně manévrovalo a do sopky přistálo po rychlém obratu.

Jde opravdu o UFO, anebo má video i jiné vysvětlení? Podívejte se na video sami a udělejte si vlastní názor. Náš pohled i vysvětlení experta najdete hned pod videem:

Pro vysvětlení je důležité připomenout, že nejde o první podivnou aktivitu, která byla u Popocatepetlu pozorována. Už v listopadu loňského roku stejná televizní stanice zveřejnila jiné video, na němž se kolem sopky prohání objekt doutníkového tvaru. O co tedy nad Popocatepeltem jde?

Server Huffington Post se na to zeptal Marca Dantonia, experta na nevysvětlitelné jevy a video manipulace. Podle něj je video pravé a nejde tedy o podvod. „Záběry pocházejí z kamery schopné nahrávat i při nedostačném světle, které se používají pro účely vulkanologů. Zaznamenají tedy jakýkoliv objekt jasnější než světlo hvězd. Současně to ale znamená, že každý předmět na nich vypadá výrazně jasnější, než je ve skutečnosti…“


Mexický ostrov mrtvých panenek – pořádně znepokojivé místo

Přestože je video pravé, mimozemská raketa se na něm však zřejmě nevyskytuje. Podle Dantonia jde nejspíš o trik perspektivy. Myslí si, že na záběrech je zachycené obyčejné komerční letadlo, které prolétá sopečným popelem. Speciální kamera, divný úhel záběru a extrémně jasné barvy pak způsobují, že to vypadá, jako by objekt přistával do sopky. Ve skutečnosti však letadlo jen mizí za ní.

Nic není jisté...

Vyzkoušejte naši on-line směnárenskou kalkulačku! Řekne vám i to, kdo má nejvýhodnější kurzy! Dantonio se vyjádřil i k záběrům z roku 2012. Na těch už podle něj vesmírné těleso je. Ale ani ono není osazené superinteligentními zelenými mužíčky – podle experta šlo o velmi jasný meteor, který padal (zřejmě díky úhlu vniku do atmosféry) pomaleji než většina podobných objektů.

Pokud máte zájem, můžete sledovat záhadnou aktivitu nad Popocatepetlem i vy. Na sopku je totiž namířená 24 hodin denně webová kamera. Mrkněte se tedy sami: TADY.

reklama

reklama