Mrtví ptáci padající z nebe. Proč?

Minulý týden se Winnipegu stalo něco podivného: z nebe tam padali mrtví ptáci.
Mrtvý pták
Mrtvý pták
Thinkstock

reklama

 Bylo jich nejméně 50 – šlo o vlhovce. Příčina jejich smrti je zatím neznámá – ptáci prostě padali mrtví z oblohy…

Kanadská média samozřejmě zjišťovala, co se stalo, ale zatím mají jen hypotézy. Podobných případů se samozřejmě už objevilo víc, ale vědci s nimi stále mají problém. Většinou mají ale jedno společného: předchází jim podivné chování ptáků.

Stalo se to i v tomto případě: místní obyvatelé vyprávěli televizním reportérům, že vlhovci předtím posedávali v obrovských hejnech na střechách a stromech – vypadalo to jako scéna ze slavného filmu Ptáci. Bylo jich nejméně tisíc, možná i několik tisícovek. Pak vzlétli, ale o pár minut později začali padat mrtví z nebe.

Na místo velmi rychle dorazili odborníci, kteří mají případ vyšetřit. Samozřejmě tam kanadská vláda nevyslala žádné záhadology typu Mulder a Scullyová, ale veterináře a bakteriology: největší obavy jsou v tomto případu z možnosti nějaké infekce, která by se mohla přenést na člověka nebo drůbež. Zatím na nic nepřišli, ale předpokládají nějakou formu otravy.

Kdo za to může?

Zatím největší vlna těchto podivných úmrtí se odehrála roku 2011, kdy padaly tisícovky mrtvých ptáků z oblohy rovnou na několika místech celého světa. Příčiny se tehdy lišily případ od případu – spojovalo je však vždy to, že to mělo vždy něco společného s člověkem a jeho zásahy.

Zařízení HAARP

Záhadný HAARP skončil. Anebo je to jinak?

Přes 2000 mrtvých ptáků tehdy spadlo z oblohy v Arkansasu. Vědci nejprve předpokládali, že celé hejno zasáhl blesk, později se však přišlo na pravou příčinu jejich smrti. Ptáky vyděsil silný ohňostroj a ptáci se pak báli tak dlouho přistát, že ve vzduchu zemřeli na stres.

Příznivci konspirací samozřejmě označili za viníka zařízení HAARP…

reklama

reklama