Internetový hit, návštěva tajné americké základy 51, se změnil ve fiasko

Oblast 51 se měla změnit v místo, které podle na Facebooku svolané akce mělo navštívit 2 miliony lidí. Ovšem skutečné číslo bylo vlastně trapné.
Taky jste tam nebyli?
Taky jste tam nebyli?
pixabay.com

reklama

Tajná oblast 51

Na dlouho očekávané setkání milovníků záhad a mimozemšťanů u přísně střežené americké základny Oblast 51 ve státě Nevada dnes přišlo pouze 75 lidí. K události, která se stala internetovou senzací, se původně přihlásilo přes dva miliony nadšenců, kteří chtěli do vojenského objektu proniknout a získat tam důkazy o údajném mimozemském životě.

K setkání vyzval v červnu na facebooku kalifornský student Matty Roberts. Ačkoliv se původně jednalo o vtip, nápad brzy získal popularitu napříč sociálními sítěmi. Příznivci konspiračních teorií totiž tvrdí, že americká armáda na základně skrývá mrtvá těla mimozemšťanů a trosky havarovaných kosmických lodí. Podle Pentagonu slouží k testům špionážních letadel a výcviku personálu, fantaskní scénáře ale přiživuje například to, že její existenci armáda přiznala až před šesti lety.

Jdete močit? Neodpojujte se od skupiny

Facebooková událost nakonec vyústila ve dva festivaly, kterých se ve čtvrtek zúčastnilo přes 1500 lidí. Přes sto z nich se nakonec v pátek brzy ráno vydalo prašnými cestami nevadské pouště k branám vojenské základny. Tamní úřady zadržely jednu ženu, která se pokusila bránu podlézt, a muže, který se odpojil od skupinky a močil opodál.

Dalších 75 nadšenců se u bran základny setkalo dnes před devátou hodinou ranní místního času (18:00 SELČ).

Festivaly se konaly v pouštních městečkách Rachel a Hiko, které se nacházejí zhruba dvě hodiny cesty od Las Vegas a několik kilometrů od Oblasti 51. Místní obyvatelé se kvůli invazi milovníků mimozemšťanů obávali o provoz vesnic – v obci Rachel například žije jen 50 lidí a není zde ani obchod nebo benzinová pumpa. Místní úřady si zas dělaly starosti o zdraví návštěvníků, v poušti totiž návštěvníky čekají drsné změny teplot i nebezpečná zvířata, například škorpioni.

Text: ČTK

reklama

reklama