Důkaz o životě ve vesmíru? Z podivné koule uniká černý biologický materiál!

Je tohle důkaz o existenci mimozemského života?
Titanová koule
Titanová koule

reklama

Astrobiologové našli artefakt, který by mohl vrhnout zcela nečekané světlo na původ života na Zemi. Sice se to zdá absurdní, ale na univerzitách v Buckinghamu a Sheffieldu studují kovovou kouli, která mohla přinést na Zemi život!

Šéf astrobiologického týmu, který kouli analyzuje, profesor Chandra Wickramasinghe, je předním světovým zastáncem panspermické teorie. Věří tedy, že život na Zemi nevznikl, ale dostal se sem z vesmíru. Tato teorie už dál nespecifikuje, co bylo příčinou tohoto příchodu života – ale profesor je zastáncem tzv. „přímé panspermické teorie“. V ní je Země oživena cíleně jinou vesmírnou civilizací.

Takhle vypadá koule v detailu:

Titanová koule, detail Foto:

A právě podivná koule by mohla být důkazem, že fanoušci těchto teorií nejsou takoví blázni, jak věří oficiální věda. Koule byla objevena na meteorologickém balonu, který vědci z Buckingham Centre for Astrobiology vypustili do stratosféry. Dělají to často, úmyslem je sbírat tam vzorky, které by zde mohly obsahovat stopy mimozemského života.

Podivný byl už způsob, jak se koule do balonu dostala. Normálně se vzorky zachycují ve speciální nádobě, která se v okamžiku návratu ze stratosféry neprodyšně uzavře – tím se zamezí kontaminaci vzorků. Ale koule byla zaražená přímo do obalu balonu. Musela tedy spadnout shora, a to velkou rychlostí; zanechala v obalu balonu poměrně velký kráter.

Když astrobiologové analyzovali složení koule, zažili další překvapení: většinou se skládá z titanu, jen se stopami vanadia. A to ještě zdaleka není všechno… „Z nitra této koule silné asi jako lidský vlas uniká ven biologický materiál ve formě slizu,“ řekl novinářům z Daily Expresu profesor Wainwright. „Jedou z hypotéz, jimiž se zabýváme, je ta, že jde o dílo mimozemské civilizace, která ho vyslala na Zemi. Je to však jen jedna z mnoha teorií, nad nimiž přemýšlíme,“ dodal vědec.

Klasičtí vědci jsou k těmto pokusům poněkud skeptičtí – Buckingham Centre for Astrobiology už mnohokrát vypustilo ne úplně věrohodné informace a jeho přístup k vědě je poněkud senzacechtivý. Naštěstí bude možné jejich závěry už brzy potvrdit, nebo vyvrátit. NASA totiž letos podnikne podobné pokusy s meteorologickými balony – také s úmyslem zkoumat život ve stratosféře.

Text: RD

Ano, celé to připomíná zápletku filmu Prometheus... Foto: Ano, celé to připomíná zápletku filmu Prometheus...

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Já UFO

Jak by světová náboženství reagovala na objev mimozemšťanů?

reklama

reklama