CIA přiznala: Nebyla to UFO, ale naše špionážní letadla…

Až polovina všech případů pozorovaných neidentifikovaných létajících předmětů neboli UFO byla ve skutečnosti špionážní letadla z USA…
UFO v noci
UFO v noci

reklama

Tohle není žádná potrhlá spiklenecká teorie, ale oficiální přiznání CIA, která to zveřejnila ve své výroční zprávě vydané na konci roku 2014. Právě v ní totiž odtajnila některé dokumenty, například ten o tajném programu špionážních letounů U-2.

Zpráva nazvaná „CIA a program U-2 v letech 1954-1974“ byla napsána Gregory Pedlowem a Donaldem Welzenbachem, oba byli vysoce postavenými zaměstnanci CIA. Text podává vysvětlení, jak probíhalo jejich testování a také to, jak vedlo k masivnímu nárůstu hlášení o pozorování UFO.

Celý dokument má 272 stránek a podrobně objasňuje, jak letadla U-2 létala ve výšce až 20 kilometrů a pozorovala nepřátele USA, například Sovětský svaz. Díky této tehdy famózní dostupnosti byla letadla přezdívaná Dragon Lady prakticky neviditelná a nezranitelná – jiné vojenské letouny tehdy mohly vyletět maximálně do poloviční výšky…

U-2, tajný špionážní letoun Foto: U-2, tajný špionážní letoun

Není tedy divu, že když i zkušený pilot spatřil vysoko nad sebou, v letové hladině, kam nemohlo nic vystoupat, podivný objekt, hlásil to jako UFO. Když CIA porovnávala záznamy o hlášení UFO s dráhami letů „ú dvojek“ zjistila, že se v 50 procentech případů kryjí!

Letadla U-2 jsou dodnes používána pro vzdušný průzkum a civilní výzkumné úkoly, zčásti ve verzi TR-1, jež je druhou generací U-2, která je určena pro taktický průzkum.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Ufo na Marsu

Vyfotila Curiosity na Marsu UFO? Co je podivný předmět na snímcích?

Existují mimozemské civilizace?

Bůh je mrtev. Věří v něj méně lidí než v ufony…

BattleLA

Francie přiznala, že má vládní tým lovců UFO. K čemu?

reklama

reklama