CIA přiznala: Nebyla to UFO, ale naše špionážní letadla…

Až polovina všech případů pozorovaných neidentifikovaných létajících předmětů neboli UFO byla ve skutečnosti špionážní letadla z USA…
UFO v noci
UFO v noci
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tohle není žádná potrhlá spiklenecká teorie, ale oficiální přiznání CIA, která to zveřejnila ve své výroční zprávě vydané na konci roku 2014. Právě v ní totiž odtajnila některé dokumenty, například ten o tajném programu špionážních letounů U-2.

Zpráva nazvaná „CIA a program U-2 v letech 1954-1974“ byla napsána Gregory Pedlowem a Donaldem Welzenbachem, oba byli vysoce postavenými zaměstnanci CIA. Text podává vysvětlení, jak probíhalo jejich testování a také to, jak vedlo k masivnímu nárůstu hlášení o pozorování UFO.

Celý dokument má 272 stránek a podrobně objasňuje, jak letadla U-2 létala ve výšce až 20 kilometrů a pozorovala nepřátele USA, například Sovětský svaz. Díky této tehdy famózní dostupnosti byla letadla přezdívaná Dragon Lady prakticky neviditelná a nezranitelná – jiné vojenské letouny tehdy mohly vyletět maximálně do poloviční výšky…

U-2, tajný špionážní letoun Foto: U-2, tajný špionážní letoun

Není tedy divu, že když i zkušený pilot spatřil vysoko nad sebou, v letové hladině, kam nemohlo nic vystoupat, podivný objekt, hlásil to jako UFO. Když CIA porovnávala záznamy o hlášení UFO s dráhami letů „ú dvojek“ zjistila, že se v 50 procentech případů kryjí!

Letadla U-2 jsou dodnes používána pro vzdušný průzkum a civilní výzkumné úkoly, zčásti ve verzi TR-1, jež je druhou generací U-2, která je určena pro taktický průzkum.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Ufo na Marsu

Vyfotila Curiosity na Marsu UFO? Co je podivný předmět na snímcích?

Bůh nebo UFO

Bůh je mrtev. Věří v něj méně lidí než v ufony…

BattleLA

Francie přiznala, že má vládní tým lovců UFO. K čemu?

Reklama
Reklama