Vetřelci dávnověku míří na velké plátno. Mohli by konkurovat Indiana Jonesovi

Už ve více než 200 pokračováních se úspěšný pseudodokumentární seriál Vetřelci dávnověku ptá „Co kdyby téměř všechno, co se v historii stalo, ve skutečnosti způsobili mimozemšťané?“ Téma kontaktu dávných civilizací s mimozemšťany teď dostane příležitost vyniknout v celovečerním filmu ve stylu Indiana Jonese.
Giorgio A. Tsoukalos
Giorgio A. Tsoukalos
Getty Images

reklama

Koho ve skutečnosti zobrazují sochy moai na Velikonočním ostrově? K čemu slouží geoglyfy na planině Nazca nápadně připomínající přistávací dráhy? A kdo naučil příslušníky mnoha kultur v různých koutech světa stavět pyramidy? Vetřelci dávnověku už od roku 2010 trápí diváky po celém světě – a díky Prima ZOOM i v Česku – vtíravými dotazy, na které ústy záhadologů a zároveň svých hlavních prezentátorů Giorgia A. Tsoukalose a Ericha von Dänikena odpovídají jednohlasně: Za vším stojí mimozemšťané!

Nástupce Indiana Jonese

Ani dnes není úplně jisté, za čím vším vlastně mimozemšťané stojí (jestli vůbec za něčím, že...), v případě celovečerních Vetřelců dávnověku ale jistotu máme. Natočí je Josh Heald, jeden z tvůrců seriálu Cobra Kai, a půjde o velkolepé globální dobrodružství, jež prý nehodlá šetřit starodávnými místy, legendárními artefakty a konspiračními teoriemi.

Nynější dokumentární série má do hraného filmu samozřejmě hodně daleko. Nejlogičtějším způsobem, jak by Heald mohl Vetřelce dávnověku přenést na velké plátno, je tak natočit bratránka Indiana Jonese nebo Lovců pokladů, ve kterém... bude ještě víc mimozemšťanů než v kontroverzně přijatém Království křišťálové lebky.

Dorazí i Tsoukalos?

Spekulace o hereckém obsazení jsou zatím více než předčasné – už proto, že tvůrci odmítají prozradit, jak přesně film bude vypadat. Šance na účast rozcuchaného řeckého tělocvikáře Giorgia A. Tsoukalose tedy stále žije, spíš ale počítejte s tím, že za něj zaskočí nějaký hollywoodský herec.

V ideálním případě by si někdo pochopitelně mohl zahrát přímo Tsoukalose. A tady nás rozhodně mrzí, že Nicolas Cage svou velkou dobrodružnou roli vyplýtval v Lovcích pokladů...

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama