Nové snímky UFO pořízené americkým námořnictvem jsou pravé. Potvrdil to přímo Pentagon

Další snímky a video zachycující neidentifikovatelné vzdušné jevy, které nedávno unikly na veřejnost, jsou podle amerického ministerstva obrany pravé.
Ilustrační fotka setkání amerických stíhaček s UFO
Ilustrační fotka setkání amerických stíhaček s UFO
iStock

reklama

„Mohu potvrdit, že zmíněné snímky a videa byly pořízeny příslušníky námořnictva. UAPTF zařadilo tyto incidenty mezi svá již probíhající zkoumání,“ odpověděla na dotaz magazínu The Debrief mluvčí Pentagonu Susan Goughová. Pod poněkud nesrozumitelnou zkratkou UAPTF se přitom skrývá donedávna neznámá Pracovní skupina pro studium neidentifikovaných vzdušných jevů zřízená vládou USA.

The Debrief už v prosinci 2020 informoval o snímku UFO pořízeném ze zadního sedadla stíhacího letounu F/A-18 Hornet. Právě tento snímek označovaný jako Acorn (Žalud) spolu se dvěma dalšími záběry UFO zveřejnil 6. dubna 2021 investigativní novinář George Knapp pracující pro KLAS-TV, což je virtuální televizní kanál v Las Vegas přidružený ke stanici CBS.

Internetové stránky stanice, na nichž jsou snímky zveřejněny, v tuto chvíli nejsou dostupné pro uživatele z Evropského hospodářského prostoru (EHP). Jistou představu o obsahu snímků si ale můžete udělat z twitterového účtu magazínu Mystery Wire, který o snímcích rovněž informoval:

Z analýzy metadat snímků vyplývá, že byly všechny tři pořízeny během jednoho dne – konkrétně 8. března 2019 – a zároveň v rozpětí 32 minut. The Debrief pak zkoumáním veřejně dostupných záznamů vyloučil možnost, že by snímky zachycovaly stratosférický testovací balón.

Setkání s UFO přibývá

Prohlášení Pentagonu potvrzující pravost fotografií koresponduje s faktem, že pozorování neidentifikovatelných létajících objektů, tedy UFO, zaznamenaných americkými vojenskými piloty (a satelity) přibývá. Podle bývalého ředitele amerických tajných služeb (DNI) v Trumpově administrativě Johna Ratcliffa jsou dokonce mnohem častější, než se veřejnost domnívá.

Takhle například proběhlo setkání s podivným létajícím předmětem v únoru 2021:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Piloti viděli UFO (zdroj: CNN Prima NEWS)

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama