Americký pilot nahlásil UFO nad Novým Mexikem. FBI o něm nechce moc mluvit

UFO spatřené nad Novým Mexikem prý připomínalo řízenou střelu a pohybovalo se velmi rychle.
Piloti hlásí UFO minimálně jednou za několik let (ilustrační fotka)
Piloti hlásí UFO minimálně jednou za několik let (ilustrační fotka)
iStock

reklama

Rádiová komunikace pilota běžného letu z Cincinnati do Phoenixu s dispečinkem tak trochu připomíná díl mysteriózního seriálu Akta X. Záznam, který náhodou zachytil a později zveřejnil letadlový nadšenec a blogger Steve Douglass, je z 21. února 2021. Událost se odehrála ve vzdušném prostoru nad Novým Mexikem.

Máte tady nějaké cíle? Právě nad námi něco přeletělo. Příčí se mi to říct, ale vypadalo to jako dlouhý, válcovitý objekt, který připomínal nějaký typ řízené střely nebo tak… pohyboval se velice rychle přímo nad námi.“

Záznam je podle aerolinií autentický

Že je záznam pravý, potvrdily i American Airlines: „Po vysvětlení od posádky letu a shromáždění dalších informací můžeme potvrdit, že radiová komunikace je skutečně z našeho letu číslo 2 292. S dalšími dotazy se prosím obraťte na FBI.“  

Neidentifikovatelný létající objekt
Autor: iStock Neidentifikovatelný létající objekt

Mluvčí FBI ovšem do případu žádné světlo nevnesl, pouze potvrdil, že federální úřad o události ví. „Není v souladu s naší politikou potvrzovat ani vyvracet případná vyšetřování.“ Nic nevyjasnila ani Federální letecká správa, která vydala prohlášení, že její kontroloři žádný objekt v uvedeném čase a oblasti na radarech nezaznamenali.

Pozorování UFO z letadla
Autor: iStock Pozorování UFO z letadla

Pozorování UFO? Častější, než by se mohlo zdát

Podobné incidenty jsou sice vzácné, ale ne neslýchané. Naposledy neidentifikovatelný létající objekt vyděsil zkušeného pilota British Airlines v listopadu 2018. Nad Irskem nahlásil „velmi zářivé světlo, které obrovskou rychlostí uletělo“.  A jen pár měsíců předtím, v únoru 2018, UFO viděli dokonce dva různí piloti. Oba téměř zároveň o záhadném objektu informovali dispečink, každý z jiného letadla, při přeletu nad Sonorskou pouští.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama