Záhadný monolit z Utahu nečekaně zmizel. Kdo ho odnesl?

Kovový útvar nalezený v poušti, který jako by vypadl z Kubrickovy legendární sci-fi klasiky 2001: Vesmírná odysea, nečekaně zmizel.
Podivný monolit v Utahu
Podivný monolit v Utahu
AP/Utah Department of Public Safety

reklama

Podle zprávy federální agentury Bureau of Land Management (BLM), která má pod sebou správu všech federálních území napříč Spojenými státy americkými, záhadný monolit překvapivě zmizel. Přesněji řečeno, že byl odstraněn „neznámou skupinou“.

Kovový monolit objevila v liduprázdné části Utahu 18. listopadu 2020 posádka vrtulníku při pravidelném sčítání ovcí tlustorohých. Okamžitě po zveřejnění objevu ho začali lidé srovnávat s monolitem použitým ve filmu Stanleyho Kubricka 2001: Vesmírná odysea z roku 1968 a došlo pochopitelně i na mimozemšťany.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by David Surber (@davidsurber_)

Jenže obelisk jen několik dnů poté záhadně zmizel. Na sociálních sítích se vzápětí objevily snímky místa mezi skalami, kde monolit stál. Zbylo tu po něm jen pár kousků kovu. Na místo se snažilo dostat množství lovců senzací i obyčejných turistů a mnohým se to podařilo i přes to, že úřady v Utahu přesnou polohu záhadného 3,7 metru vysokého monolitu odmítaly zveřejnit.

I po zmizení monolitu záhada jeho původu nadále trvá. Spekulovalo se o tom, že jde o dílo minimalistického sochaře Johna McCrackena, který zemřel v roce 2011. Z instalace monolitu jsou ale podle mnohých nadále podezřelí i mimozemšťané.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Matt Misbach (@mitzbic)

reklama

reklama