Mumifikované tělo bandity putovalo desítky let po USA jako atrakce. Lidé si mysleli, že jde o figurínu

Osud bankovního a vlakového lupiče Elmera McCurdyho je jedním z nejbizarnějších příběhů 20. století.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Po stopách duchů XIII 1 - mumie

reklama

Elmer McCurdy se narodil v roce 1880 ve Washingtonu tehdy teprve sedmnáctileté Sadie McCurdyové, která nebyla provdaná. Její bratr George a jeho žena Helen malého Elmera adoptovali, aby byla Sadie ušetřena hanby za to, že vychovává nemanželské dítě. Když v roce 1890 George zemřel na tuberkulózu, přestěhovaly se Sadie a Helen spolu s Elmerem do Bangoru. Nedlouho poté se Sadie svému synovi přiznala o tom, že je jeho biologická matka. Tato informace McCurdyho znepokojila natolik, že začal mít problémy s pitím a dostával se do problémů.

V roce 1910 skončila jeho tříletá služba pro americkou armádu, a právě tehdy začala jeho krátká a neúspěšná kariéra kriminálníka. McCurdy byl docela nešikovný a po několika nepovedených loupežích se v březnu roku 1911 odehrála jeho poslední. Jeho cílem byl vlak v Oklahomě, který měl údajně vézt 400 tisíc dolarů v hotovosti. McCurdy se však nešťastným výběrem ocitl v osobním vlaku, ze kterého ukradl pouhých 46 dolarů, zbraň a whisky. Policie ho za několik měsíců vypátrala a McCurdy zemřel 7. října 1911 při přestřelce.

Tělo Elmera McCurdyho
Autor: W. G. Boag / Wikimedia Commons / Public Domain Tělo Elmera McCurdyho

Mumie jako atrakce

Soudní lékař McCurdymu po jeho smrti podal asi dvěstěkrát více arzeniku, než bylo potřeba a udělal z něj mumii. Tu pak vystavil v pohřebním domě a vybíral peníze za to, že se na ni lidé mohli dívat. Mumifikované tělo zločince následně po dlouhých 61 let ukazovali na různých karnevalových akcích, cirkusech, a dokonce jako rekvizitu ve filmech. Postupem času se totiž zapomnělo na jeho skutečný původ a bylo o něm hovořeno jako o figuríně. Když se mu ulomila ruka v jednom ze zábavních parků, zjistilo se, že jde o člověka z masa a kostí.

Mumifikovaný Elmer McCurdy putoval po USA celých 61 let
Autor: iStock Mumifikovaný Elmer McCurdy putoval po USA celých 61 let

Děsivý nález odstartoval vlnu pátrání, a když se podařilo identifikovat tělo a najít původ onoho nebožtíka, byla mumie převezena zpět do Guthrie v Oklahomě. Trvalo tedy dlouhých 66 let, než se Elmerovi McCurdymu dostalo řádného pohřbu.

Sledujte dokumentární seriál Po stopách duchů na Prima ZOOM.

reklama

reklama