Měsíc je dutý, ukrývají se zde nacisté a Američané tam nikdy nepřistáli. Věříte konspiracím?

Zřejmě neexistuje jiné téma, které by stoupence konspiračních teorií přitahovalo silněji, než je přistání člověka na Měsíci. Tady je přehled nejrozšířenějších z nich.
Která z konspiračních teorií týkajících se Měsíce vám zní nejpravděpodobněji?
Která z konspiračních teorií týkajících se Měsíce vám zní nejpravděpodobněji?
istockphoto.com

reklama

Američané na Měsíci nikdy nebyli, přistání se natáčela v ateliérech na Zemi. Pamatujete na film Kozoroh 1? Ano stále existují lidé, kteří tomu věří (v USA jde o 5 % obyvatel). Studují se snímky z Měsíce a hledají se na nich chyby.

Měsíc je plný podivných staveb a hangárů – a někdo tam možná těží suroviny. Snímky pořízené misemi NASA včetně projektu Apollo mluví podle badatelů-ufologů jasně: na Měsíci je vojenská základna mimozemšťanů, možná i továrna na těžbu paliva pro reaktory.

Podivná světla na obzoru "sledují" Davida Scotta z mise Apollo 15. Jenže nejde o UFO, ale odlesk čočky fotoaparátu
Autor: NASA Podivná světla na obzoru "sledují" Davida Scotta z mise Apollo 15. Jenže nejde o UFO, ale odlesk čočky fotoaparátu

Měsíc je dutý a ve skutečnosti se jedná o uměle vybudovanou základnu mimozemšťanů. Pravidelný tvar i nezvyklé vibrace vyvolané dopady těles na povrch Měsíce vedou příznivce konspiračních teorií k představě, že právě odsud navštěvovali mimozemšťané starověké civilizace na Zemi.

Měsíc kolonizovali nacisté – a jsou tam stále. Protože nacisté byli velmi pokročilí v raketové technologii, mohli se před zánikem třetí říše přesunout na Měsíc, kde mají dodnes tajnou základnu.

(mih)

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama