NASA smazala ze svého archivu fotografie UFO. Proč?

Velké pozdvižení způsobilo chování americké agentury NASA. Ze svého archivu se pokusila odstranit fotografie, na nichž je předmět připomínající kosmickou loď.
FOTO: NASA
FOTO: NASA

Ufologové šílí: tvrdí, že NASA se pokusila skrýt důkazy existence jiných inteligentních tvorů – a navíc mimořádně břidilským způsobem.

Podivné fotografie se poprvé objevily na webu Johnsonova vesmírného centra, které je součástí NASA, už v květnu roku 2011. Na webech NASA však přibývá každý den tolik fotek, že si této konkrétní nikdo nepovšiml.

Je na ní vidět něco, co připomíná velmi pokročile vypadající kosmickou loď, zjevně ne pozemského původu. O to je útvar podobnější raketám, které známe z vědecko-fantastických filmů. Možná je jim až příliš podobný...

Tyto fotografie zůstaly v archivech NASA déle než jeden a půl roku, aniž by vzbudily nějakou pozornost. Teprve když byly odstraněny, všimli si ufologové, že se něco děje. Upozornil na to jeden z nejpopulárnějších nadšeneckých serverů UFO Sightings Daily. Jeho editor Scott Waring smazané fotografie získal a nahrál je na vlastní web – včetně původních adres.

Spikutí, nebo trik?

Později se sice zjistilo, že NASA fotografie neodstranila, ale jen přemístila do jiné sekce webu, podezření však už zůstalo. Experti z NASA podivné tvary na fotkách označují za „vesmírné smetí“ – proti čemuž ufologové protestují. Scott Waring tvrdí, že tvar předmětů je příliš pravidelný na to, aby šlo o nějaké odpadky.

NASA otestuje nafukovací modul. Podívejte se, jak bude fungovat

 

Je tedy NASA zapletená do nějakého obřího spiknutí? Pravda je nejspíš mnohem jednodušší: nikdo v NASA není schopen říct, co na fotografiích je – ale takových předmětů je vesmír plný. Schválně, podívejte se do archivu fotografií NASA a zadejte slovo „space debris“ (vesmírný odpad) – a uvidíte tolik UFO, o kolika se vám nikdy ani nesnilo… Fotografie byly ze serveru přesunuty právě proto, aby nevzbudily přehnané nadšení některých hledačů pravdy o UFO.

Text: RD

NASA otestuje nafukovací modul. Podívejte se, jak ho nafouknou

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama