Ženské mužstvo do vesmíru nevystoupí. Mohou za to neženské skafandry

NASA má nečekaný problém. Astronautkám nesedí skafandry.
Ženská  výprava do vesmíru nevystoupí
Ženská výprava do vesmíru nevystoupí
NASA

reklama

NASA zrušila výstup do vesmíru ženského týmu. Na ISS nejsou vhodné skafandry

Ženy jsou jiné

Ženy a muži jsou, alespoň co se anatomie týče, rozdílní a ani nejzarytější feministka na tom nic nezmění. Ženy pracují ve vesmíru, jsou úspěšné vědkyně, sportovkyně a při pobytu na mezinárodní vesmírné stanici patří mezi právoplatné členy vesmírných týmů. Přesto nastal ve vesmíru problém s jejich „ženskostí“. NASA naplánovála na pátek 29. března pro Anne McClainovou a Christina Kochovou výstup do volného vesmíru. Jednalo by se o první čistě ženskou výpravu mimo mezinárodní vesmírnou stanici. Bohužel nastal neplánovaný zádrhel.

Problém je ve skafandru

Oběma ženám vzhledem k jejich postavám vyhovuje střední velikost vnitřní košile ochranného obleku, který se používá pro výstup do smrtelně nebezpečného volného kosmu. Jenže ISS má tento svršek jen v jednom exempláři. Co to znamená? Že do vesmíru vystoupí smíšená posádka, neboť americký astronaut Nick Hague podobné nároky na vnitřní košili nemá. 

Jakmile NASA tuto zprávu zveřejnila, ukázal se komický potenciál zprávy. Sociální sítě začaly plnit komenty typu: dnes není dobrý den pro feministky, dvě ženský ve stejných hadrech a na jedný akci? Společenskej skandál! Víte, proč měly jít ven dvě holky? Protože kdyby ven měl jít chlap a ženská, tak by chlapovi během čekání na tu ženskou venku došel kyslík ... 

Jak by řekl znalec Pelíšků slovy Simony Stašové: "A přitom taková blbost."

Text: Topi Pigula

reklama

reklama