Člověk mění rotační osu Země. Následky mohou být drastické

Lidská činnost zásadně ovlivňuje naši planetu nejen s ohledem na životní prostředí, ale i ve vztahu k samotné rotaci Země. Podle vědců se jedná o ohromný problém.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Neobjasněné případy NASA IV 6 - hmotnost Země

reklama

Není možné, aby Země náhle ztěžkla, je však možné, aby se obrovské masy hmoty přesouvaly a tím měnily těžiště planety. Podle některých vědců a měření NASA se právě tohle děje. Prudce rostoucí asijská populace totiž skutečně vyžaduje neuvěřitelné přesuny hmot. V Číně jde o megalomanské stavební projekty, které s sebou nesou miliardy tun betonu, v Indii zase miliarda lidí odčerpává spodní vodu.

Planeta Země by se s vychýlením osy drasticky změnila
Autor: iStock Planeta Země by se s vychýlením osy drasticky změnila

Pokud se však změní hmotnostní rozložení Země, změní se i místní gravitace, což dokáže zachytit i dvojice satelitů mise Grace-FO. Blíže situaci popisuje dokument Neobjasněné případy NASA 4.11. ve 13.55 na Prima Zoom. Vychýlení zemské osy by znamenalo, že by sluneční paprsky dopadaly na zemské kontinenty pod jiným úhlem, čímž by se změnilo rozložení klimatických pásů. Tichý oceán by se tak mohl pokrýt ledem a Arktida by mohla zcela roztát. 

Nedozírné následky

Následky by mohly být nedozírné. Existují teorie, jak situaci zvrátit. Ty však zahrnují obrovské přesuny lidí i hmoty, což by vyžadovalo globální spolupráci, která je problematická i u mnoha uchopitelnějších témat.

reklama

reklama