VIDEO: NASA uklidňuje: tohle rozhodně nejsou důkazy o pohybu UFO kolem ISS!

Milovníci konspiračních teorií o existenci mimozemských civilizací, jež sledují (a možná i ovlivňují) život na Zemi mají sólokapra: tvrdí, že existují důkazy o pohybu neidentifikovatelných létajících těles v blízkosti Mezinárodní vesmírné stanice ISS.
Hubbleův dalekohled
Hubbleův dalekohled
NASA

reklama

Americké kosmická agentura NASA vysílá z ISS neustále – každý s dostatkem času a energie se tedy může probírat stovkami hodin záznamů a snažit se najít na nich něco podezřelého. Tato zábava je rozšířená zejména ve Spojených státech. A právě z nich, konkrétně od konspirátorského youtubového kanálu Secureteam10 pochází nález, který přinutil agenturu NASA veřejně zareagovat.

Podívejte se na video, na němž astronautka Samantha Cristoforetti ukazuje a vysvětluje, jak fungují okna na stanici. Podle ufologů přímo jí pod nosem létají důkazy o existenci inteligentního mimozemského života:

O kontroverzním videu informoval i americký deník Huffingtonpost, takže na ně a jeho obsah musela zareagovat i NASA. V jejím prohlášení se píše: „Žádné neidentifikovatelné objekty, tak jak je populárně lidé chápou, nebyly z Mezinárodní vesmírné stanice pozorovány. Na záběrech z této laboratoře na oběžné dráze se jako takové atefakty mohou jevit například odrazy v oknech, části samotné stanice, které se nečekaně dostanou do záběru, a nebo světla ze Země.“

Ufologové se tomuto tvrzení veřejně vysmáli, nevěří totiž žádným prohlášením NASA, která se týkají mimozemského života. Ufologové již roku 2016 dost ostře napadli vyjádření amerického astronauta Toma Johnse, který pro média řekl: „Astronauti nikdy neviděli jediný důkaz o mimozemském životě. Všechny zprávy o neidentifikovatelných objektech vně ISS se ukázaly být jen ledové krystalky, trosky, záblesky nebo meteory. Zatím naše hledání mimozemského života nepřineslo žádné důkazy o cizích civilizacích."

V únoru letošního roku zatím nejhlubší „analýzu“ podezřelých záběrů z USS shromáždil jiný konspirační kanál Blast A. Na ni se můžete podívat zde:

Text: MK

reklama

reklama