Potvrzeno: marihuana poráží rakovinu!

Rakovina v boji s marihuanou – toto spojení se skloňuje často, ale zatím neproráží byrokratickou bariéru.
Když se konečně začne marihuanou skutečně léčit?
Když se konečně začne marihuanou skutečně léčit?
pixabay.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Marihuana v boji s rakovinou pomáhá, jen to někteří nechtějí slyšet

O tom, že marihuana pomáhá s léčbou rakoviny, se už dlouho mluví – ale chyběla nějaká tvrdá data podložená seriózní studií. No a teď je konečně máme…

Tým profesora Burkharda Hinze se léčebným účinkům marihuany věnuje už řadu let a patří v tom mezi nejzkušenější na světě. Už roku 2008 zveřejnil práci, kde prokázal, že látky obsažené v marihuaně zpomalují šíření rakovinového bujení do okolí – čímž zpomalují růst metastáz.

Konopí - rostlina vychvalovaná i zatracovaná
Autor: http://pixabay.com Konopí - rostlina vychvalovaná i zatracovaná

Nová práce zveřejněná v odborném časopise Biomechanical Pharmacology jde ještě dál. Shrnuje veškeré poznání v tomto oboru a současně přináší mnoho nového. Popisuje se v ní, jak dvě látky obsažené v marihuaně dokážou ničit rakovinové buňky.

Jde o známý tetrahydrocannabiol neboli THC a o cannabidiol: obě látky stimulují vznik proteinu ICAM-1. Tento protein funguje na povrchu buňky napadané rakovinou: napojí se tam na obranný systém buňky a rakovinové bujení tak ničí. Díky tomu se nedokáže rakovina z postižené oblasti rozšířit.

Tato informace je pochopitelně extrémně pozitivní – všechny teď především zajímá, jestli je možné aplikovat tento proces do léčiv. Profesor Hinz však odmítá spěchat: „Jsme ještě daleko od toho, abychom naše objevy přenesli do klinické praxe. Zatím ale naše práce přinesla důkazy, že marihuana má opravdu potenciální léčebné účinky...“ 

Text: RD

Reklama
Reklama