Jaká část těla je nejvíc sexy? Verze neurologů vás překvapí

Mnoho překvapení neurologům připravila nová studie, v níž se vědci snažili zodpovědět řadu otázek souvisejících s erotogenními zónami na lidském těle.
Sexy dívka
Sexy dívka
Thinkstock

reklama

Proč je šimrání krku nosem sexy, zatímco jen málokoho vzruší tření nosu o nos? A proč se zdá, že muži mají méně erotogenních zón než ženy?

Výzkum, o němž informoval britský list The Observer a který byl společným projektem dvou britských univerzit a jedné jihoafrické, je označován za první "systematický průzkum rozsahu erotických pocitů na různých částech těla".

Možná největším překvapením bylo zjištění, že 800 účastníků studie – převážně z Velké Británie a subsaharské Afriky – nepovažuje za sexuálně přitažlivá chodidla. Tři čtvrtiny účastníků studie jim daly nejnižší, nulovou známku, což chodidla zařadilo na úroveň kolen. To může představovat značné rozčarování pro všechny milovníky, kteří investovali čas a energii do vylepšování techniky masírování chodidel nebo jemného ocumlávání prstů na nohou.

Skutečnost, že lidé hodnotili dolní část nohou tak nízko, zřejmě naprosto rozvrací předchozí vysvětlení pro rozmístění lidských erotogenních zón, které stavělo na tom, že senzory v mozku odpovědné za chodidla jsou hned vedle senzorů odpovídajících za genitálie.

Dalším překvapením pro vědce byl soulad v odpovědích. "Spousta lidí předpokládá, že zatímco ženské tělo je plné erotogenních zón, muži mají jen jednu tu zjevnou," řekl vedoucí studie, profesor Oliver Turnbull. "Ale tak to rozhodně není. Vychází to v podstatě nastejno, možná s malou výhodou ve prospěch žen," dodal.

Vědce rovněž zaujala značná vzájemná souvztažnost hodnocení, které účastníci studie poskytovali bez ohledu na svůj věk, pohlaví, sexuální orientaci, národnost či rasu. Muži a ženy sestavili 41 částí těla, na které se vědci ptali, v pozoruhodně podobném žebříčku. Na jeho špici byly pochopitelně pohlavní orgány a spolu s nimi rty, uši a vnitřní strana stehen, následované v těsném závěsu lopatkami.

Podstatnějších rozdílů v hodnocení obou pohlaví byla jen hrstka. Například ženy ponechaly prakticky bez povšimnutí zadní stranu nohou, zatímco muži tuto část ženského těla řadí na stejnou úroveň erotičnosti jako ženské uši, zjistili vědci.

ČTK

Landecká Venuše

Nejkrásnější žena pravěku: sexy bohyně z Čech

reklama

reklama