Hraní Tetrisu zahání hlad. Je to svatý grál hubnutí?

Hraní počítačových her může podle nové studie snížit touhu po jídle až o čtvrtinu!
Tetris
Tetris

reklama

Podle řady psychologů se naše tužby odvíjejí od toho, jaké vizuální podněty dostává náš mozek. Psycholožky z univerzity v Plymouthu se rozhodly studovat, jak tyto podněty ovlivňuje hraní na počítači.

Jessica Skorska-Brownová a Jackie Andradová testovali, jestli mohou vjemy z počítačových her člověka zbavit chuti na jídlo. Prověřily tuto hypotézu jednoduchým testem: rozdělili pokusné osoby na dvě skupiny – obě měly hrát oblíbenou hru Tetris, ale jedné se hra vůbec nenačetla, zatímco druhá mohla „pařit“.

Po třech minutách dostaly obě skupiny stejnou otázku – jestli mají hlad a pokud ano, jak velký. Výsledky byly zcela jednoznačné: skupina, která mohla hrát, měla hlad o 24 procent menší! Vizuální podněty a pocit uspokojení ze hry stačily bohatě na to, aby přehlušily pocity hladu.

Vědkyně jsou si pochopitelně vědomé i rizik, které hraní si na počítači přináší. Samozřejmě není nijak zdravé sedět celé hodiny před obrazovkou a cvičení má logicky lepší výsledky v opravdovém hubnutí. Důležitá je tato studie pro pomocné techniky, které mohou hubnutí nebo alespoň nepřibírání pozitivně ovlivnit.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

To je DOOM

Lékaři objevili zbraň proti depresi: počítačové hry!

 

Dokument v GTA

První přírodovědný dokument, který se odehrává v počítačové hře, je tady!

reklama

reklama