Zemřel Grant Imahara. Sympaťák z Bořičů mýtů stavěl roboty a pracoval na Star Wars

Populární moderátor nás opustil v pouhých 49 letech.
Grant Imahara v pořadu White Rabbit Project
Grant Imahara v pořadu White Rabbit Project
Netflix

reklama

Sympatický Grant Imahara, jeden z hostů populární série Bořiči mýtů (MythBusters), náhle zemřel ve věku 49 let. Podle serveru The Hollywood Reporter byla příčinou smrti mozková výduť. Imahara se jako elektroinženýr a odborník na roboty staral o konstrukci robotických zařízení a obsluhoval počítače a další elektronické systémy využívané při testování mýtů.

Imahara byl členem týmu populárně-vědeckého pořadu Bořiči mýtů až do roku 2014. Každá epizoda „bořičů“ se obvykle zaměřuje na několik legend, mýtů, oblíbených tezí nebo internetových zvěstí. Pořad primárně vysílá Discovery Channel. Po roce 2016 se Imahara objevil v dalším podobném pořadu White Rabbit Project, tentokrát od Netflixu.

Jako hlavní tvůrce modelů ve společnosti, která spolupracovala s filmovým studiem Lucasfilm, se Imahara specializoval na animatroniku a má na svědomí třeba světelné projevy robota R2-D2 z prequelové trilogie Star Wars. Spolupracoval i na filmech Matrix Reloaded, Matrix Revolutions, Galaxy Quest, Van Helsing, Ztracený svět: Jurský Park, A. I. Umělá inteligence nebo Terminátor 3: Vzpoura strojů.

Imahara se ale také věnoval i dalším projektům – má třeba na svědomí rytmické pohyby slavného reklamního králíčka na baterie Energizer.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama