Elon Musk představil vlastní roboty. Co všechno umějí a dokáže se jim lidstvo ubránit?

Společnost Tesla miliardáře Elona Muska představila plány na vlastního robota, jenž bude obsahovat i bezpečností pojistky na ochranu člověka.
Elon Musk chystá vlastní robotí sluhy, kteří se objevili například ve snímku Já, robot
Elon Musk chystá vlastní robotí sluhy, kteří se objevili například ve snímku Já, robot
20the Century Fox / AP

reklama

Elon Musk na akci nazvané Den umělé inteligence představil nový směr společnosti Tesla, která je známá především díky svým elektrickým automobilům. Miliardářova firma vyvíjí svého vlastního humanoidního robota poháněného umělou inteligencí ne nepodobnou té, kterou Tesla využívá u autopilotů právě ve svých vozidlech.

Nahrazení lidí v nebezpečných oblastech

Takzvaný Tesla Bot by podle Muska měl být přátelský a také slabý a pomalý, aby se v případě potřeby dal velmi snadno přemoci. Lidem by měl pomáhat s nebezpečnými a také poněkud nudnými, repetitivními úkony.

Dokonce by mohl být schopný splnit jednoduché požadavky, jako například „Zvedni prosím tento šroub a připevni jej k autu s pomocí křížového šroubováku.“ Svým majitelům by rovněž mohl nakupovat či provádět jiné úkony v domácnosti.

Předběhnete ho? 

Také o jeho vzhledu má společnost poměrně jasnou představu. Podle všeho bude Tesla Bot 175 cm vysoký a 56 kilogramů těžký. Jeho relativně nízká hmotnost má přitom vycházet z lehkých materiálů použitých při výrobě. Místo obličeje má mít obrazovku, na níž se budou zobrazovat různé potřebné informace. Tesla Bot by mohl unést až 20 kilogramů a při nejvyšší rychlosti by měl dosáhnout 8 kilometrů za hodinu. Běžící člověk by ho měl tudíž nejen snadno dohnat, ale i předběhnout. 

Musk tvrdí, že prototyp by mohla Tesla vyrobit už v roce 2022. 

reklama

reklama