Roboti od Boston Dynamics ukázali, jak dobře umí tančit

Důkazem, že vývoj robotů pokračuje zběsilým tempem, je i parta těchto robotických tanečníků. Že nejde o počítačovou grafiku, potvrdil i Elon Musk.
Robotí tanečníci. Zkuste si to podle nich...
Robotí tanečníci. Zkuste si to podle nich...
youtube.com / Boston Dynamics

reklama

Humanoidní roboty Atlas nebo „psího“ robota Spota naučili technici z Boston Dynamics ledacos. Dokážou sprintovat, předvedou gymnastické cviky, zvládnou parkour, otevřou vám dveře. Teď to ale vypadá, že má robotická parta novou zálibu – tanec.

Chcete důkaz? Stačí se podívat na video, které ukazuje dva roboty Atlas, robotického psa Spota a robotickou ruku Handle, jak v dokonalé choreografii tančí do rytmu hitu Do You Love Me od skupiny The Contours.

Výrobce robotů Boston Dynamics video zveřejnil na konci roku 2020. Pohyby a koordinace všech „tanečníků“ na něm vypadají tak neuvěřitelně, že se okamžitě strhla debata o tom, zda si z nás firma s využitím CGI (Computer Generated Imagery) efektů neudělala legraci. Na její obranu se ale postavil i Elon Musk, který na svém Twitteru napsal, že „o CGI nejde“.

Firma Boston Dynamics, která vznikla jako odnož Massachusettského technologického institutu, vyvíjí roboty už od roku 1992. Jejím většinovým vlastníkem je dnes Hyundai Motor Company. Nejznámějším produktem je zřejmě robotický pes Spot, který se využívá třeba při dopravě zásilek, v logistice, ale také ve stavebnictví nebo v armádě.

reklama

reklama