VIDEO: Tak vypadá pohled do tlamy útočícího ledního medvěda

Kameraman BBC natočil, jak vypadá útok obrovského ledního medvěda. Teď mu za to hrozí pokuta.
spectacular-polar-bear-attack

Jason Roberts, filmař a fotograf pracující pro BCC, pořídil jedny z nejlepších záběrů na útočícího ledního medvěda. Podařilo se mu to díky plastovému kontejneru, z něhož mohl relativně bezpečně nafilmovat, jak se ho medvěd snaží zabít.

Roberts sice pořídil úžasné obrázky, ale teď mu za ně od norské vlády hrozí trest – pokuta až 180 000 korun. Podle norských úřadů plastový box pojmenovaný Ice Cube (Ledová kostka) narušil chování ledních medvědů, důkazem čehož by měl být onen zdokumentovaný útok.

Podívejte se na video:

Co na to Roberts? V rozhovoru pro BBC se vyjádřil takto: "Lední medvědy miluju a nikdy bych jim neublížil ani bych nechtěl, aby jim někdo narušoval jejich přirozené životní prostředí. Strávil jsem s nimi měsíce." Filmař doufá, že pokutu nebude muset zaplatit a že spor naopak přiláká ještě větší pozornost k filmu, který z natáčení vznikl – bude se jmenovat The Polar Bear Family and Me.

Jaký je váš pohled? Mohou filmaři, kteří točí přírodu, tak trošku zvířatům ublížit, když je to v zájmu "vyššího dobra" – tedy, aby o nich získali co největší znalosti a třeba tak zabránili jejich vyhynutí?

Anketa

Smí filmaři narušovat přirozené životní podmínky zvířat?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama