Dětští nacisté pobili 400 nepřátel za 5 hodin. Za vše mohl jediný Hitlerův muž

Hitlerovi dětští vrazi byli pro Německo ochotní udělat cokoli. Jejich činy vedly k neuvěřitelným krveprolitím.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Hitlerovi mladiství zabijáci - první bitva

reklama

Kurt Meyer, velitel Hitlerových dětských vojáků, byl válečným zločincem, který kromě jiného nechal na Ukrajině vyhladit celou vesnici s více než 800 obyvateli. Na konci války byl Meyer odhalen a odsouzen na doživotí za popravení 18 kanadských válečných zajatců v opatství Ardenne, k němuž došlo v červnu 1944. Sám však nestřílel. Śpinavou práci za něj odváděli jeho mladí spolubojovníci poslouchající rozkazy, kteří před zadržením vojáků 400 dalších pobili za pouhých 5 hodin.

Vzepřít se totiž znamenalo provinit se proti kodexu německého vojáka. Rituál německých esesmanů, během kterého přísahali, že budou poslušni na život a na smrt, měl unikátně silnou atmosféru a bezesporu byl pro mladistvé obrovským závazkem vůči Hitlerovu Německu. Svou roli ale sehrál i strach. Ze selhání a samozřejmě i potenciálního trestu. Mladíci, kteří odmítli splnit vražedné rozkazy, totiž mohli být souzeni za zradu, přičemž trest byl jasný – smrt.

Hitler zdraví své mladistvé zabijáky
Autor: Getty Images Hitler zdraví své mladistvé zabijáky

Hitlerova mládež

Využití členů Hitlerjugend byl upřímně řečeno geniální nápad. Jejich často násilný nábor do řad SS umožňoval v rámci krutého výcviku proměnit dětské vojáky v muže schopné obstát v náročných podmínkách dobyvačné války. Jak ostatně přibližuje dokument Hitlerovi mladiství zabijáci na Prima ZOOM, cílem bylo mít armádu, která vydrží a bude schopna vykonat více než kdokoli jiný. Překračovat hranice reálné i morální. Zákony nevyjímaje. 

Pakliže mladí vojáci dostali nařízení k vyčištění celé ulice, výsledkem jejich činnosti bylo kruté krveprolití. Zlo brali jako banalitu a vraždu jako pouhé plnění rozkazů. Platilo to i pro již zmíněné zastřelení zajatých kanadských vojáků, jejichž smrt paradoxně neměla žádné válečné opodstatnění. Jednalo se o akt nesmyslného teroru, na jehož konci byla mrtvá těla vojáků rezervního pěchotního pluku Nova Scotia Highlanders, který byl původně vysazený na normandských plážích.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama