VIDEO: Kulka z pistole i náboje z brokovnice dokážou nadělat paseku. Podívejte se, jakou

Postavit se do cesty vystřelenému projektilu – ať už je to kulka z pistole, nebo náboj z brokovnice – rozhodně není dobrý nápad.
Průlet kulky jablkem
Průlet kulky jablkem
Vickers Tactical

reklama

Zranění od vystřeleného projektilu mohou být smrtelná nejen proto, že přímo poškodí některý z důležitých orgánů. Škody udělá rázová vlna i následný šok. Různé materiály odolávají různě. Stačí si představit vlastní tělo místo banánu, jablka nebo kanystru s vodou a je jasné, že tudy cesta nevede. Ještě že něco podobného můžeme sledovat z bezpečné vzdálenosti. 

Pár slov ke kulce zblízka

Každý milovník detektivek ví, že střela z bezprostřední blízkosti má svá specifika. Zplodiny hoření střelného prachu i jeho nespálené částice jsou zcela nebo částečně vmeteny do střelného kanálu, přičemž vzniká patologům a soudním expertům včetně forenzních kriminalistů dobře známá kouřová dutina.

Vstřel je při okraji začernalý, krev zde může být působením oxidu uhelnatého jasně červená. Pokud je pod kůží vstřelu pevný podklad, například plochá lebeční kost, mohou zplodiny výstřelu podminovat okraje rány, kůže může být cípatě roztržena a vstřel má tak hvězdicovitý vzhled. Tak se dá například poznat sebevražda nebo poprava z naprosté blízkosti.

Stejným mechanismem může v některých případech kůže v okolí vstřelu zcela chybět. Průnikem střely kůží dochází k drcení tkáně a ta pak chybí (minus efekt). Vstřelový defekt je obkroužen několik milimetrů širokým lemem sedření (synonyma lem kontuze a lem zaschnutí), který vzniká oprýsknutím povrchových částí kůže. Toto sedření bývá při pitvě zaschlé. Lem sedření může být zcela nebo úplně překryt šedočerným lemem zašpinění, který vzniká tak, že se při pronikání střely do těla setřou na olej bohaté nečistoty z jejího povrchu.

Ale dost morbidit – podívejte se, jak vypadá průnik kulky různými materiály. A video je mládeži přístupné – netestovalo se na žádných živých orgasmech. 

Text: Topi Pigula

reklama

reklama