Tohle je Hitlerova lebka. Kdo a proč ji vyfotil?

Rentgenová fotografie lebky Adolfa Hitlera se právě začala dražit v aukci. Vyvolávací cena je pouhých 100 dolarů – a pravost je údajně zaručena…
Lebka Adolfa Hitlera
Lebka Adolfa Hitlera

reklama

Pochází z kdysi tajné zprávy, kterou shromáždily po válce americké tajné služby, konkrétně vojenská ISC. Zpráva měla 47 stránek a pochází z roku 1945. Kromě rentgenu Hitlerovy hlavy obsahuje výpovědi šesti diktátorových lékařů a několik elektroencefalogramů.

Co říká lebka?

Z deseti rentgenových snímků se toho dá vyčíst poměrně mnoho, ale v tomto případě to moc nepomůže. Kdy byly fotografie pořízeny, není jasné, ale s nejvyšší pravděpodobností ještě za diktátorova života – a to přesto, že se jinak Hitler lékařům raději vyhýbal a příliš jim nedůvěřoval.

Jediné, čím zaujme, jsou důkazy o mnoha zubařských zákrocích, které Hitler musel zažít. Jinak je lebka zcela normální a průměrná…

Hitler a alkohol

Hitler a alkohol: když vůdce tajně popíjel

Kam zmizela pravá lebka?

Hitlerovu lebku podle těch nejvěrohodnějších teorií získali na konci 2. světové války sovětští vojáci. Změřili ji, vyfotili a zaznamenali vše, co se jí týká. Především proto, aby odvrátili podezření, že Adolf Hitler válku přežil. To se jim ale stejně nepodařilo – okamžitě se vyrojily desítky spikleneckých teorií, které naznačovaly, že Hitler žije a skrývá se někde ve světě.

Jeho ostatky byly objevené 2. května 1945 speciální jednotkou Rudé armády. Podle více svědectví byly vojáky několikrát spálené a zakopané, než se dostaly na základnu u Magdeburgu, kde nakonec byly pohřbené. Místo, kam Hitlera vojáci zakopali, zůstalo přísně tajné.

Roku 1970 měla být základna předána do rukou Německé demokratické republiky – Rusové se ale báli, aby na Hitlerovy ostatky někdo nepřišel. A tak nechali všechno, co mohlo na Hitlea nějak upomínat, zničit – jeho ostatky byly spáleny na popel, který pak sovětští vojáci naházeli do řeky Labe u města Biederitz.

adolf hitler color image picture colour albert speer wilhelm keitel

Byl Hitler šílený, anebo jen zlý od narození? Odpověď psychiatra

FOTO: Wikimedia Commons

Hitlerovy zamilované dopisy: co si špital s Evou Braunovou?

reklama

reklama