Česká armáda má úžasný vetřelčí vrtulník! Sci-fi mašina vypadá jako z noční můry!

Nové barvy pro český vrtulník - Obrázek 2
Nové barvy pro český vrtulník - Obrázek 2
http://www.letajicihrosi.cz

reklama

Vojáci z  221. a 222. vrtulníkové letky letecké základny v Náměšti nad Oslavou nabarvili v roce 2016 jeden ze svých vrtulníků velmi neobvyklými barvami vrtulník Mil Mi-24 je v barvách filmového Vetřelce!

Vetřelec v AČR

Vrtulník trupového čísla 3366 v netradiční kamufláži připravila 221. Tygří letka bitevních vrtulníků při příležitosti cvičení NATO Tiger Meet 2016 ve španělské Zaragoze.

Letka českých bitevníků se prestižního mezinárodního cvičení účastní už od roku 1997, kdy se tehdejší 331. letka bitevních vrtulníků z Přerova zúčastnila cvičení Tiger Meet na základně RAF v britském Fairfordu s dvojicí strojů Mi-24.

V roce 2001 se „Přerovští tygři“ stali oficiálními členy NATO Tiger Association a následující rok potvrdil plné začlenění českých vrtulníkářů do této prestižní skupiny výhrou ocenění Silver Tiger Trophy (ocenění pro nejlepší posádky na Tiger Meetu).

Za grafickým návrhem i za samotnou realizací nástřiku stojí Jan Rükr. "V neposlední řadě chceme podtrhnout ladné křivky typu Mi-24/35 ještě předtím, než dojde k jeho plánovanému vyřazení z výzbroje AČR," vysvětlil důvod této volby velitel 221. Tygří letky pplk. Martin Janďourek.

(red)

Mil Mi-24

reklama

reklama