Putin otevře Oliveru Stoneovi brány Kremlu a vysvětlí, k čemu potřebuje Krym – dnes na Prima ZOOM

O Putinově stylu vlády, situaci na Ukrajině a v Sýrii i o běžně nepřístupných zákoutích Kremlu se dozvíte v další části dokumentárního filmu Svět podle Putina, kterou exkluzivně vysílá dnes ve 20.00 Prima ZOOM.
Pane Stone, vítejte v Kremlu - dva cukry, mlíčko? Je to tak správně?
Pane Stone, vítejte v Kremlu - dva cukry, mlíčko? Je to tak správně?
archiv Prima ZOOM

reklama

Jak vypadá pracovní stůl Vladimira Putina? Docela pracovně – žádné náznaky soukromí, žádné fotky dvou Putinových dcer. Na stole zapnutý počítač a jako pozadí plochy monitoru – překvapivě obrázek Kremlu. Teprve vedlejší místnost skrývá několik drobných artefaktů. Prvním z nich je portrét Putinova otce. „Byl u námořnictva,“ oznamuje Putin svému průvodci, americkému režiséru Oliveru Stoneovi. „V Sevastopolu?“ ptá se Stone. „Ano.“ „Tak proto jste o něj bojoval,“ vtipkuje Stone v narážce na připojení Krymu k Rusku v roce 2014.

Natáčení ve spleti Putinových pracoven a komunikačních místností tvoří podstatnou část třetího dílu. K vidění je i proslulá pracovna Josifa Vissarionoviče Stalina, kde se podle nálady rozhodovalo o osudech milionů lidí. „Je přepažená, ta příčka tu nebyla,“ komentuje Putin současný stav kdysi hrůzné pracovny.

V duchu hesla „Rusko jsem já“ pak Putin Stoneovi předvádí, jak z komunikační místnosti řídí svůj svět. Spojte mě s ministerstvem pro mimořádné události,“ nařizuje ruský prezident, aby vzápětí vyslechl hlášení příslušného ministra promlouvajícího z obří telestěny. Ve stejném duchu se pak nese rychlá porada s generály v Sýrii, kteří podle instrukcí chystají další letecký úder proti základnám takzvaného Islámského státu.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Svět podle Putina trailer 1

Vítejte v Kremlu

Kreml je největší obývaná pevnost v Evropě. Za známými hradbami z nepálených červených cihel o celkové délce 2235 metrů leží nejen Velký kremelský palác, ale i několik nejvýznamnějších ruských pravoslavných kostelů včetně chrámu Zvěstování Panny Marie (Blagověščenskij soubor) a chrámu Nanebevzetí Panny Marie (Uspenskij soubor) z 15. století.

Celá Kremelská pevnost zahrnuje plochu necelých 28 hektarů, pro srovnání Pražský hrad udává plochu 7,28 ha.

Svět podle Putina dnes ve 20.00 na Prima ZOOM.

(mih)

reklama

reklama