Německá policie chce kvůli 23 let staré vraždě otestovat 800 mužů

Vražda jedenáctileté dívky nesmí být promlčena. Testovat DNA se bude mužům z celé čtvrti.
Na vraždu se nesmí zapomenout
Na vraždu se nesmí zapomenout
pixabay.com

reklama

Vražda nesmí býti zapomenuta

Zhruba 800 mužů ze západoněmeckého města Grevenbroich požádala policie o spolupráci při vyšetřování 23 let staré vraždy jedenáctileté dívky. Claudii Ruf v roce 1996 kdosi unesl, znásilnil a zavraždil. Stovkám mužů z jedné městské čtvrti Grevenbroichu, kterým tehdy bylo mezi 14 a 70 lety, začala o víkendu police odebírat DNA, informovala agentura DPA.

Policisté pozvali stovky mužů ze čtvrti Hemmerden do místní základní školy, kde jim začala odebírat vzorky slin. Celkem jsou naplánovány čtyři termíny, kromě soboty a dneška také příští víkend. Podle vyšetřovatelů je ochota lidí zúčastnit se odběru velká.

Jak bude odběr vypadat, informovali policisté na videu. Upozornili například, že odebrané vzorky budou po testování zničeny.

Stačí, když najdeme příbuzného podle DNA

Podle policie je sice krajně nepravděpodobné, že by se nechal otestovat samotný pachatel, mohl by ale přijít některý z jeho příbuzných.

Ohořelé tělo zavražděné jedenáctileté dívky našli v roce 1996 dva dny po jejím zmizení ve městě Euskirchen u Bonnu, tedy zhruba 50 kilometrů jižně od Grevenbroichu. Už v roce 2010 se Claudiina vraha policisté pokoušeli najít při hromadném sběru vzorků DNA od 350 mužů. Nebyli ale úspěšní. Nyní podle vyšetřovatelů pracují s novými hypotézami a důkazy.

Ke spolupráci s policií spoluobčany před časem vyzval také otec zavražděné dívky Friedhelm Ruf. "Pachatel se příliš dlouho mohl schovávat mezi námi," řekl.

Text: ČTK

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama