V disneyovském parku se narodila další žirafa. Daří se jí skvěle

V disneyovském zábavním parku Animal Kingdom přišla na svět nová žirafka. Takhle vypadaly její první dny.
Malá žirafka
Malá žirafka
twitter.com/DisneyParks

reklama

Zábavní park Animal Kingdom přivítal ve svých řadách už pětatřicátou žirafu. Mládě, které se narodilo matce Maře (anglicky Mara) a otci Georgeovi, je součástí speciálního plánu, který má zajistit rozmnožování ohrožených druhů v zajetí. Jedná se už o druhé mládě, které Mara přivedla na svět, a podle Scotta Terrella, vědeckého ředitele parku, je „zdravá, aktivně sající a po porodu silná a temperamentní“.

Dobrou zprávou je, že samička bezproblémově přilnula k matce. Odmítnutí je totiž častou příčinou úhynu mláděte, což je v přírodě fatální a v péči člověka to znamená nečekanou a velkou komplikaci. Naštěstí jak porod, tak první dny ukazují, že je mládě vitální a nadmíru životaschopné. Ostatně na videu se každý může přesvědčit, jak se má žirafí samička k světu. Záběry jsou poměrně unikátní, protože vedení parku rozhodlo, že prozatím zůstane matka s mládětem v zákulisí.

Jak se pozná žirafa

Malá žirafa masajská (Giraffa camelopardalis tippelskirchii) vážila při narození téměř 71 kg a podle našeho jednoduchého návodu si můžete sami ověřit, k jakému druhu patří. Není totiž žirafa jako žirafa.

Žirafa masajská v přírodě obývá střední a jižní Keňu, Tanzanii a východní Zambii a podle Světového svazu ochrany přírody (IUCN) její stavy v poslední dekádě klesly o polovinu. Proto je každý přírůstek tak vzácný.

reklama

reklama