Zázračná planeta II a Srdcaři v Africe – večer exkluzivních dokumentů na Prima ZOOM

Vychutnejte si naši planetu do nejmenších detailů a prožijte fascinující příběhy. Vždy v sobotu od 23. 9. ve 20.00 Zázračná planeta II a ve 21.10 Srdcaři v Africe.
Dokumentární série Zázračná planeta II vznikala deset let
Dokumentární série Zázračná planeta II vznikala deset let
archiv Prima ZOOM

reklama

Podzimní soboty na Prima ZOOM obsadí dva výjimečné projekty. Nejsledovanější britský seriál Zázračná planeta II přinese strhující záběry z pohledu zvířat ze všech koutů planety a český seriál Srdcaři v Africe vás svými originálními příběhy vtáhne do pestré současnosti černého kontinentu.

Zázračná planeta II: Hadi lovící ve smečce, vychytralí ptáci a vydry o velikosti člověka. Nejdražší přírodopisný seriál všech dob na Prima ZOOM

(7 dílů, každou další sobotu ve 20.00, opakování v úterý v 14.25)

Dokumentární série BBC Zázračná planeta II s komentářem Sira Davida Attenborougha nabízí pohledem nejpočetnějších obyvatel Země – zvířat a hmyzu – alternativu k drastickému faktu, že mezi lety 1970–2012 se celosvětově snížila hojnost obratlovců až o 58 procent.

Když v roce 2006 filmaři britské BBC představili světu první sérii cyklu Zázračná planeta, vytvořili v přírodovědných dokumentech precedens. Nejen v kvalitě, ale i v nákladech na výrobu. Přesně o deset let později odvysílala BBC šest dílů druhé série a opět slavila úspěch – šestidílnou sérii vidělo před koncem loňského roku 12 milionů Britů a jednalo se tak o nejsledovanější přírodopisný dokument v Británii za posledních 15 let.

Zázračná planeta II - život v poušti
Autor: archiv Prima ZOOM Zázračná planeta II - život v poušti

Uvidíte divoké páření extrémně vzácného levharta sněžného v Himálaji, nesmělé pokusy mláďat chápanů zvládnout složitou akrobacii, galapážské hady lovící ve smečce nebo válku se špačky, kteří jen Řím denně bombardují až 10 tunami svých výkalů.

23. 9. – Ostrovy

30. 9. – Pohoří

7. 10. – Džungle

14. 10. – Pouště

21. 10. – Pláně

28. 10. – Města

4. 11. – Jak vznikala Zázračná planeta II

 

Srdcaři v Africe: Záchrana levharta i pocta Hanzelkovi se Zikmundem – česká tvorba na Prima ZOOM

(8 dílů, každou další sobotu ve 21.10, repríza v úterý v 15.25)

Svého druhu poctou nejslavnější české cestovatelské dvojici Jiřímu Hanzelkovi a Miroslavu Zikmundovi je osmidílný seriál Srdcaři v Africe. Český tým, který poslední čtyři roky opakovaně jezdil do Jihoafrické republiky, Namibie, Botswany či Mosambiku, aby odtamtud přivezl záběry srovnatelné s produkcí BBC, v něm představí různá zákoutí několika zemí Jižní Afriky a s nimi i silné příběhy.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Srdcaři v Africe - od 23. září na Prima ZOOM

Na rozdíl od Hanzelky a Zikmunda vsadil tým, jehož členy jsou moderátorka Lucie Výborná, režisér Miroslav Náplava, kameramani Ondřej Hošek a Honza Tutoky, na obytný terénní náklaďák „Manka“. Přestože v obytném voze strávili přes půl roku života, nejedná se o klasickou road movie.

V jednotlivých epizodách seriálu se podíváme do hlubin k velkým bílým žralokům, zažijeme pořádný offroadový adrenalin a vyšplháme na třítisícové vrcholky Dračích hor. Srdcaři všechno prožívali na vlastní kůži: potápění se ke krokodýlům v deltě Okavanga, spaní v kamenných rondelech pastevců v Lesothu nebo halliburtonovskou jízdu drezínou po opuštěné železnici.

Srdcaři najezdili po jihu Afriky 37 000 kilometrů
Autor: archiv Prima ZOOM Srdcaři najezdili po jihu Afriky 37 000 kilometrů

Srdcaři se ale účastnili i zátahu na pytláky a vědeckých experimentů pod vodou i na souši. Patří mezi ně záchrana levharta, kterého budeme sledovat pomocí trekovacího obojku, nebo unikátní snímání afrického parku z dronu.

Více informací na www.srdcari.cz

23. 9. – Od Řípu k mysu Dobré naděje

30. 9. – Ráj a peklo zvířat

7. 10. – Drezínou po Africe

14. 10. – Až na vrchol Dračích hor

21. 10. – Strach má velké zuby

28. 10. – Iniciace 2.0

4. 11. – Blues velkého bílého žraloka

11. 11. – Afrika snů a skutečnosti

reklama

reklama