Rotvajleři budí v lidech strach. Co je nejdůležitějším aspektem v jejich vývoji?

Při pohledu na masivní tělo rotvajlera dostane většina lidí strach. Pes samotný však nebezpečný vůbec být nemusí.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Frank a bojoví psi 1 - rotvailer

reklama

Velcí psi a především ti spadající pod takzvaná bojová plemena vyvolávají v řadě lidí strach. Napomáhají tomu i útoky zvířat na rodiny s dětmi při běžných vycházkách, kdy opakovaně dochází k bolestivým výsledkům, jež mnohdy vyžadují zákrok lékařů. Vina pak padá na samotného psa, čímž se buduje mýtus jeho nebezpečnosti. Zvíře si však těžko uvědomuje odpovědnost za své chování, které vychází především z přístupu jeho majitele.

Většina chovatelů se shodne na tom, že rotvajler potřebuje pevnou ruku. Jeho páníček by se mu měl opravdu věnovat a poskytnout mu dostatek pohybu a aktivit. Výměnou za to se mu však dostane toho nejoddanějšího a nejposlušnějšího čtyřnohého parťáka. S výchovou je podle odborníků vhodné začít co nejdříve, ideálně od 8 týdnů, což je doba, kdy si přinesete štěně domů.

Rotvajler
Autor: iStock Rotvajler

Inteligentní plemeno

Rotvajler vyniká inteligencí a samostatností. Se správnou výchovou a prostředím se z něj stane dokonalý společník, který by za svou rodinu položil i život. Pokud vycítí ohrožení nebo nebezpečí, neváhá vyrazit do boje a chrání to, co mu je nejbližší. Nejdůležitějším aspektem ve vývoji povahy rotvajlera však zůstává jeho pán. Prostředí, v jakém pes vyrůstá, ho ovlivňuje možná ze všeho nejvíc. Může předčit dokonce i jeho genetickou výbavu. To ostatně platí pro všechna bojová plemena.

Sledujte dokumentární seriál Frank a bojoví psi každý čtvrtek večer na Prima ZOOM.  

reklama

reklama