Kamera zachytila útok krokodýla na hroší mládě. Proč si netroufl na dospělého?

Život v divoké přírodě je nekonečným krutým bojem. Stačí vteřina nepozornosti a mládě hrocha skončí v zubech nelítostného krokodýla.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Území velkých koček 3 - krokodýl

reklama

Na krátkou vzdálenost jsou krokodýli schopní vystartovat z vody na souš rychlostí až 70 km v hodině. Jakmile predátor zpozoruje objekt svého zájmu, netušící oběť nemá sebemenší šanci na přežití. Zvlášť když je na jeho území, tedy ve vodě.

Krokodýli jsou navíc od přírody vybaveni tím nejsilnějším stiskem tlamy přizpůsobeným k lovu. Jejich čelist je nejnebezpečnější v celé říši zvířat; překonala by dokonce i tyranosaura. Jak ostatně ukazuje i dokument Území velkých koček, který můžete sledovat každý čtvrtek večer na Prima ZOOM.

Krokodýli jsou v době hladu dravými bestiemi
Autor: iStock Krokodýli jsou v době hladu dravými bestiemi

Dospělý hroch si s krokodýlem snadno poradí

Netušící a bezbranné mládě hrocha tak nemá šanci přežít. Zvlášť když hladový krokodýl využije matčiny nepozornosti a zaútočí během vteřiny. Je si však dobře vědom, že musí z místa činu rychle i s obětí odplavat pryč. Dospělý sudokopytník je totiž jedním z mála predátorů, který by dokázal krokodýla zabít bez mrknutí oka

reklama

reklama