Jedinečný tučňák se myje jako člověk. Podívejte se do jeho koupelny

Tučňáci skalní se během lovu ponořují do hloubky 100 metrů a často zůstávají v oceánů celé dny. Není divu, že si po takovém výkonu rádi dopřejí pořádnou očistu.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Přežití v divočině II 10 - sprcha

reklama

Na Falklandských ostrovech je k vidění hned pět druhů tučňáků, z nichž nejrozšířenější je tučňák skalní. Na rozdíl od svých příbuzných patří k těm menším, byť poměrně zavalitým druhům. Jako skvělé poznávací znamení jim slouží zlatavá chocholka po stranách čela tvořená z dlouhých pírek.

Netrpěliví skokani

Přestože tučňáci skalní vypadají jako roztomilá zvířátka, dokážou se poměrně rychle rozzlobit. Jsou ze všech tučňáků nejagresivnější a mají velmi houževnatou a temperamentní povahu. Jako jediný dosud objevený živočich vyhledávají na skalních útesech drobné vodopády a místa, odkud skapává voda. Pod přírodní sprchou se zbavují špíny a slané vody z oceánu. Jak ostatně můžete vidět 16. ledna odpoledne v dokumentární sérii Přežití v divočině, kde se na příjemnou spršku tvoří dlouhé fronty plné nervózních tučňáků, kteří nesnášejí čekání.

Tučňák skalní je unikátem
Autor: iStock Tučňák skalní je unikátem

Jak už jejich jméno napovídá, tučňáci skalní nemají s pohybem na skalách žádný problém. Jejich tělo je k tomu solidně vybaveno. Malý vzrůst a dolní končetiny se silnými drápy jim dobře slouží ke zdolávání strmých skalisek, na kterých hnízdí. Kromě velmi zdatných horolezců to jsou i nesmírně rychlí chodci a skokani. Dokážou skákat z kamene na kámen a mnohá hnízda tučňáků skalních jsou i několik stovek metrů nad mořem.

reklama

reklama