Pražská zoo ukázala novorozená čtyřčata vzácné tayry. Čím jsou jedinečná?

V pražské zoo se narodila čtyři mláďata vzácné tayry. A nyní si je můžete prohlédnout na krásných fotografiích či se za nimi přímo vydat.
Kuna brazilská
Kuna brazilská
iStock

reklama

V pražské zoo mohou návštěvníci ve výběhu v horní části areálu nově pozorovat mláďata kuny brazilské. Čtyřčata se narodila 31. srpna a jde o první takto velký přírůstek v pražské zoo. Běžně se podle Pavla Brandla, kurátora savců, rodí pouze jedno až dvě mláďata. Tři samice a jeden samec se narodili šestileté samici a jedenáctiletému samci. Ten do zoo v české metropoli přišel v roce 2011 ze švýcarské zoologické zahrady Papiliorama. 

Kuna aktivní i ve dne

Tayry jsou štíhlé lasicovité šelmy ze Střední a Jižní Ameriky, které se vyznačují dlouhým huňatým ocasem, který měří až 40 centimetrů, a světlejší srstí na hlavě. Měří asi 56 až 68 centimetrů a váží zhruba pět kilogramů.

Zatímco většina kunovitých šelem vyvíjí aktivitu v noci, tayra je aktivní i ve dne. Pokud byste malé šelmičky chtěli vidět na vlastní oči, můžete je v pražské zoo spatřit po 10:00 a zhruba v 15:00 hodin, kdy mláďata dostávají krmení. Nyní už se podle zoo živí nejen mateřským mlékem, ale i různými druhy ovoce, potkany, kuřaty a křepelkami.

reklama

reklama