Sexuální zvyky, které zvířatům rozhodně nebudete závidět

Zatímco některé zvířecí sexuální praktiky by si člověk rád vyzkoušel, jiné průměrnému homo sapiens chybět nebudou. Věděli jste například, že kočky při sexu neječí rozkoší, ale bolestí?
Sloni v říji
Sloni v říji
Thinkstock

reklama

Kozí náklonnost k lesbickému pornu nebo urolagnie žiraf jsou kousky, které byste možná v posteli rádi okusili i vy.

Ale třeba v kůži kočky byste asi být nechtěli. Kocouří penis totiž není zrovna sympatický nástroj lásky: podobně jako na jazyku příslušníků druhu Felis catus se totiž na tomto orgánu nacházejí dozadu obrácené hroty. Výrůstky na penisu zajišťují, že samice uprostřed aktu neuteče, mohou z pochvy „vystrnadit“ sperma jiného samce, který si se samicí užil dřív, a pomáhají také spustit ovulaci.

Zvláště pro muže nebude příjemné čtení o tom, co při rozmnožování zažívají ploštěnci. Živočichové druhu Pseudobiceros hancockanus jsou hermafroditi, a o tom, kdo z nich bude „mamka“ a kdo „taťka“, se rozhoduje s použitím brunátného násilí. Bojují spolu penisy. Vítězem, a tedy otcem malých ploštěnců, se stává ten, který druhého pohlavním orgánem probodne – probodnutý je pak samozřejmě matkou.

Chudáci pandy

Moc sexu si neužijí ani pandy velké. Plodné období má tento druh jen po tři až sedm dní v roce, a jak ukazují zkušenosti ze zoologických zahrad, ani v tyto výjimečné dny se vzácným šelmám do intimních hrátek nechce, takže se je (se smíšenými úspěchy) chovatelé pokoušejí inspirovat vzdělávacími pornozáběry.

Dost náročné to mají i samci želv. Ti totiž musí svou partnerku nejen dohonit a vybojovat, ale také se na ní udržet – což nebývá snadné, protože pokud samici snažení partnera nebaví, prostě se uprostřed aktu rozejde pryč.

Drama v akváriu i úlu

Velké nasazení musejí při výrobě potomstva projevit i samci rybky běžně chované akvaristy – parmovce skvělého (Pterapogon kauderni). Po intimnostech totiž samice naklade svoje vejce na velmi neobvyklé místo: přímo do úst samečka. Tam rozvíjející se potomci zůstávají, dokud se nevyklubou ven.

A nic moc není ani sexuální život včelích trubců. Ti vznikají z neoplodněných včelích vajíček, sami neumějí sbírat med ani se bránit bodnutím žihadla, a tak jejich prakticky jedinou životní náplní je v okamžik O oplodnit královnu – a pak umřít. Trubci, kteří svůj život neupotřebí tímto způsobem, jsou před zimou vyhnáni z úlu a v chladném prostředí umírají.

Hlavně pomalu

Žádná vybíravost nepřichází v úvahu u svijonožců. Tito korýši tráví život pevně ukotveni na mořském dně a rozmnožování si zajišťují extrémně dlouhým penisem, který může až padesátinásobně překonávat rozměr jejich těla. I tak ale, pokud jde o sex, musejí brát cokoli, co se nechá chytit, bez ohledu na sexuální atraktivitu.

Text: RD

 

Sedm pohlaví  otvírák

Tvor se sedmi pohlavími. Jak vypadá jeho páření?

reklama

reklama