Rákosův pavilon: Svět vzácných papoušků na jednom místě v pražské zoo

Jak se dají do středu Evropy na jedno místo přenést přírodní podmínky jamajského pralesa, jižního podhůří And nebo prales Filipín?
Ara hyacintový
Ara hyacintový
archiv Prima ZOOM

reklama

Poblíž hlavního vchodu do Zoologické zahrady Praha vyrostl výjimečný pavilon. V kontextu krajin, kde jsou doma, se tu představuje na 40 druhů vzácných ptáků, z nichž některé pražská zoo chová jako jediná zoo v ČR, či dokonce v celé Evropě.

Tricha orlí pochází z Nové Guiney
Autor: archiv Prima ZOOM Tricha orlí pochází z Nové Guiney

Téměř polovinu ptačích obyvatel tvoří papoušci včetně přísně chráněného ary Learova. Návštěvníci mohou také vidět největšího papouška světa, aru hyacintového, inteligentního a hravého nestora keu či mimořádně zajímavého trichu orlího. Osm unikátních expozic díky zvolenému rostlinstvu, modelaci terénu i výmalbě dokonale odpovídá lokalitám, v nichž tito exotičtí ptáci žijí v přírodě.

Papoušek patagonský chilský
Autor: archiv Prima ZOOM Papoušek patagonský chilský

Nová stavba nese jméno Stanislava Rákose (18. 5. 1931 – 18. 9. 2012), mecenáše, celoživotního chovatele ptactva a příznivce pražské zoo, který na výstavbu pavilonu přispěl velkorysou částkou 10 milionů korun. Tento pavilon se otevřel veřejnosti 28. září 2019 – podívejte se do něj společně s námi v dokumentu Rákosův pavilon: Svět vzácných papoušků ve středu ve 21.15 na Prima ZOOM.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Rákosův pavilon: Svět vzácných papoušků - upoutávka

reklama

reklama