Obrazová studie smrtící šelmy: takhle zabíjí levhart

Britskému turistovi se úplně náhodně podařilo nafotit lovícího levharta – a dokonale zachytil všechny schopnosti této šelmy.
Lovící gepard - tohle není žádná hodná kočička - Obrázek 1
Lovící gepard - tohle není žádná hodná kočička - Obrázek 1
profimedia

reklama

Série fotografií vznikla v národním parku Etoša v Namibii. Levharta je nesmírně obtížné v přírodě byť jen spatřit – natož ho vyfotografovat. Z velké africké pětky je rozhodně ve volné přírodě pozorován zdaleka nejméně často.

Tady se to povedlo díky ideálně zvolenému místu; u napajedla Rietfontein, kde se shromažďují antilopy skákavé, aby se napojily v dobách sucha. Fotky Kevina Wilsona dokonale ukazují, jak se levhart dokázal díky svému maskování přiblížit k antilopě až smrtelně blízko – a pak rychle zaútočil. Levharti mají oproti svým konkurentům, tedy lvům, hyenám a gepardům, řadu nevýhod. Jsou pomalejší než gepardi, slabší než lvi a žijí samotářským způsobem života, takže nemohou spolupracovat ve smečce jako hyeny.

Podívejte se na celou sérii fotografií:

Na posledních fotkách série je ale vidět i neobvyklá síla levharta; na zvíře své velikosti jí má neobvykle hodně. Antilopa pro něj neznamená žádnou výzvu, její tělo unese jako nic. I když se to moc neví, levharti útočí i na žirafy, ale jen na menší a slabé kusy. Vrcholným siláckým kouskem po každém lovu je vyvlečení zvířete na strom, kde ho pak levhart v pohodě a bezpečí sežere, aniž by riskoval, že ho o kořist připraví hyeny…

PODÍVEJTE SE NA DOKONALÉ ZÁBĚRY LOVÍCÍHO LEVHARTA:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Levhart loví

reklama

reklama