Fiona je hroch, ale plave jako delfín. Krásné video ukazuje, jak řádí ve vodě

Hroch není tak neohrabaný, jak na první pohled vypadá. Dokonale to předvedla hrošice Fiona v ZOO v Cincinnati.
Hroch obojživelný má své jméno oprávněně
Hroch obojživelný má své jméno oprávněně
istock.com

reklama

Fiona je vodě evidentně ráda a umí si jí užít. A přitom tato hroší samička se po porodu v roce 2017 dostala do ohrožení života. Narodila se totiž šest týdnů před termínem a odmítala pít. Chovatelé v ZOO Cincinnati v americkém Ohiu museli sáhnout k neobvyklému kroku – odebrali mládě matce a zavedli novorozenému hrošátku nitrožilní výživu.

Dnes už je ale hroší slečna ve stoprocentní kondici. Podívejte se na její vodní skotačení, kdy předvádí eleganci hodnou spíše delfína než hrocha. Nebo si hraje na aquabellu. Ostatně... posuďte sami.

Hroch plavcem

Ne nadarmo se mimochodem hroch jmenuje druhovým jménem obojživelný. Dokonce má svou obojživelnost zakodóvanou ve svém latinském názvu (Hippopotamus amphibius). Na první pohled může vypadat neobratně, ale cestovatelé, biologové a nebo „jen“ návštěvníci afrického safari, kteří měli tu čest ho vidět v jeho domovině naživo, potvrdí, že mohutný sice je, ale rozhodně není nešika. Na souši se dokáže rozběhnout až rychlostí 30 km za hodinu (některé literární zdroje uvádějí rychlost při útoku až 50 km za hodinu), což je dost na to, aby jakéhokoli netrénovaného běžce lidského rodu doběhl... a rozdupal. Hroši navíc bývávají docela nerudní, a proto jsou v Africe považováni za velmi nebezpečné tvory.

reklama

reklama